eGospodarka.pl
bezpłatny program PIT 2019

eGospodarka.plWiadomościTechnologieInternet › RSA: gang Rock Phish znów atakuje

RSA: gang Rock Phish znów atakuje

2008-04-26 00:40

RSA, dział zabezpieczeń firmy EMC, wykrył nową technikę infekcji łączącą ataki typu phishing i konia trojańskiego o nazwie Zeus. Celem ataków jest kradzież danych osobowych i rozpowszechnianie szkodliwego oprogramowania służącego do kradzieży danych finansowych.
Centrum przeciwdziałania oszustwom internetowym działu RSASM (Anti-Fraud Command Center – AFCC) wykryło niedawno nową serię ataków gangu Rock Phish, których celem było zainfekowanie sprzętu niczego niepodejrzewających użytkowników szkodliwym oprogramowaniem wyłudzającym dane finansowe.

Rock Phish to działająca prawdopodobnie z Europy grupa przestępców, którzy od 2004 r. atakują instytucje finansowe na całym świecie.

Szacuje się, że gang Rock Phish stoi za ponad połową ataków typu phishing na całym świecie i jest odpowiedzialny za kradzież dziesiątków milionów dolarów z kont użytkowników usług bankowości internetowej. Aż do dziś jednak grupa nie wykorzystywała szkodliwego oprogramowania do wyłudzania danych finansowych.

Nowe ataki Rock Phish łączą metody typu phishing z zastosowaniem szkodliwego oprogramowania. Ich ofiary dotyka więc nie tylko kradzież danych osobowych – komputery zostają również zainfekowane koniem trojańskim o nazwie Zeus. Po infekcji program ten jest w stanie wykradać dodatkowe informacje, np. dane osobowe podawane na innych stronach internetowych.

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

bezpłatny program PIT 2019

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: