eGospodarka.pl
bezpłatny program PIT 2019

eGospodarka.plWiadomościTechnologieInternet › Ochrona prywatności w Internecie wg Google

Ochrona prywatności w Internecie wg Google

2007-09-20 01:41

Google kontynuuje swoją kampanię na rzecz ochrony prywatności. Apeluje do rządów i firm o wspólne uzgodnienie standardów prywatności.
Internetowy gigant na konferencji UNESCO zwracał uwagę, że rozwój Internetu doprowadza do tego, że po całym świecie wędrują ogromne ilości osobistych danych. Często trafiają one do krajów, w których nie chronią ich żadne prawa.

3/4 krajów nie posiada w ogóle praw chroniących prywatność, a w pozostałych państwach regulacje zostały uchwalone przed erą szybkiego rozwoju internetu, w której teraz się znajdujemy. Tak jest w wypadku krajów europejskich, gdzie regulacje dotyczące prywatności pochodzą z 1995 r. W nie lepszej sytuacji są Stany Zjednoczone, gdzie o zakresie i sposobie ochrony prywatności decydują poszczególne stany czy branże.

Swoją kampanię na rzecz ochrony prywatności Google rozpoczął kilka miesięcy temu, po tym, jak sam został oskarżony o zaniedbania w tej materii. Firma postanowiła wtedy, że jej pliki cookie będą automatycznie usuwane z komputera po 2 latach.

Teraz Google nawołuje, aby państwa na całym świecie przyjęły zasady, jakie panują w niektórych krajach Azji. Zasady te chronią indywidualnych użytkowników i zabezpieczają gromadzenie danych.

oprac. : Mediarun.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

bezpłatny program PIT 2019

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: