eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › MMS-y coraz popularniejsze

MMS-y coraz popularniejsze

2006-08-13 12:12

W ostatnich miesiącach w Stanach Zjednoczonych i Europie zwiększyła się ilość zdjęć wysyłanych przez sieć telefonii komórkowej. Ujawnione analizy pokazują, że w Stanach Zjednoczonych ilość zdjęć wysłanych komórką wzrosła od lutego o 32 proc., a w Wielkiej Brytanii, Francji i Niemczech od 16 do 20 proc.
Ten wzrost związany jest z polepszeniem się jakości zdjęć: właściciele komórek z aparatami fotograficznymi o wysokiej rozdzielczości, chętniej wysyłali zdjęcia.

Firma M:Metrics przeprowadziła badania na temat zwyczajów użytkowników telefonów komórkowych. Współpracując z sieciami komórkowymi, analitycy badali w lipcu rynek telefonów komórkowych w USA, Wielkiej Brytanii, Niemczech i Francji. Wyniki badań (wysyłania zdjęć) porównywali do danych z poprzedniego miesiąca.

Ekspertyza wykazała zwiększenie się liczby osób posiadających telefony komórkowe z aparatem fotograficznym.

Mark Donovan, wiceprezydent i starszy analityk w M:Metrics mówi: "Wśród 50,7 proc. właścicieli telefonów komórkowych z Francji, Niemczech, Wielkiej Brytanii oraz USA, liczba osób posiadających telefony z aparatami fotograficznymi wzrosła od lutego tego roku o 22 proc."

"Widzimy również współzależność między lepszymi rozwiązaniami technicznymi w aparatach fotograficznych, a skłonnością do wysyłania zdjęć. Aż 44,3 proc. właścicieli telefonów, których aparaty fotograficzne mają rozdzielczość 1 megapixela, wysyła zdjęcia siecią komórkową, w stosunku do światowej średniej, która wynosi 30,5 proc."

 

1 2

następna

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: