eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Najtańsze miejsca na ciepłe wakacje zimą

Najtańsze miejsca na ciepłe wakacje zimą

2018-10-25 11:18

Najtańsze miejsca na ciepłe wakacje zimą

Wietnamskie Ho Chi Minh © efired - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (4)

Wakacje zimą to opcja, na którą z roku na rok decyduje się coraz większa rzesza Polaków. Coraz częściej również chcemy zapomnieć o panującym w naszym kraju chłodzie, wybierając destynacje, w których zmarznąć jest trudno. Tak będzie również w tym sezonie. Z tego też względu wyszukiwarka KAYAK.pl sporządziła zestawienie najtańszych miejsc, w które mogą udać się ci, którzy chcą uciec przed polską zimą.
Eksperci serwisu przyjrzeli się łącznym wydatkom, jakie czekają tych, którzy zimą planują się udać tam, gdzie w tym czasie panować będzie lato. Pod lupę wzięli koszty przelotu, noclegów w hotelach 3- lub 4-gwiazdkowych, jedzenia, napojów i transportu publicznego. W ten sposób stworzono ranking miejsc, w których można zafundować sobie najtańszą ucieczkę przed mrozem.

Gdzie Polacy mogą najtaniej spędzić słoneczne wakacje tej zimy?


Czołówkę rankingu najtańszych miejsc na ucieczkę przed zimą zawojowały uwielbiane przez Polaków kraje Azji Południowo-Wschodniej: Wietnam, Indonezja, Indie i Tajlandia. Jak wynika z analizy KAYAK.pl, podstawowy koszt tygodniowego wyjazdu do czołowych pięciu miejsc zestawienia może się zamknąć nawet w ok. 4250 zł.

Najtaniej – bo już za około 3674 zł – podróżni z Polski mogą wybrać się na tydzień do wietnamskiego Ho Chi Minh. O zwycięstwie znajdującego się w centralnej części Wietnamu miasta w rankingu najtańszych kierunków podróży zdecydowały najniższy koszt przelotu w obie strony (wynoszący średnio 1709 zł) oraz niskie ceny lokalnego jedzenia, napojów i transportu. Drugi w zestawieniu Denpasar wyróżnia się z kolei najniższym kosztem noclegu – odwiedzający stolicę Bali tej zimy za tygodniowy pobyt pokoju dwuosobowym w hotelu 3- lub 4-gwiazdkowym zapłacą łącznie ok. 1400 zł.

fot. mat. prasowe

5 najtańszych miejsc na ucieczkę przed zimą oraz koszt tygodniowego pobytu

Najtaniej – bo już za około 3674 zł – podróżni z Polski mogą wybrać się na tydzień do wietnamskiego Ho Chi Minh.


Bangkok to najpopularniejsze miejsce na ucieczkę przed zimową aurą


Zestawienie najpopularniejszych słonecznych kierunków zimowych podróży potwierdza, że Polacy zdecydowanie najchętniej stawiają na wyjazdy do Azji. Ulubionym miejscem podróżnych z Polski okazał się Bangkok, mimo że jest jednym z najdroższych kierunków podróży rankingu – główne wydatki podczas tygodniowego wyjazdu do stolicy Tajlandii mogą wynieść średnio 4741 zł. Aby nieco zaoszczędzić, podróżni z Polski powinni wybrać Denpasar lub Ho Chi Minh. Jak wynika z danych wyszukiwarki, zimą tygodniowy pobyt w tych miastach może okazać się średnio o ok. 1000 zł tańszy!

Na szczęście dla tych, którzy nie przepadają za długimi lotami lub licznymi przesiadkami, aby znaleźć nieco ciepła zimą, nie trzeba lecieć aż tak daleko. Zestawienie pokazuje, że dużą popularnością wśród Polaków cieszy się także znajdujący się o kilka godzin lotu Dubaj. Jednak główne wydatki podczas tygodniowego wypadu do Dubaju okazują się znacznie wyższe niż w przypadku innych kierunków zestawienia. Choć loty do Dubaju należą do najniższych w rankingu (średnio 786 zł za 7 nocy), łączny koszt zdecydowanie zawyżają ceny noclegów – tej zimy tygodniowy pobyt w hotelu 3- lub 4-gwiazdkowym może kosztować średnio niemal 3500 zł.

fot. mat. prasowe

5 najpopularniejszych miejsc na ucieczkę przed zimą oraz koszt tygodniowego pobytu

Choć loty do Dubaju należą do najtańszych, to łączny koszt zdecydowanie zawyżają ceny noclegów.


374% wzrost wyszukiwań lotów do wietnamskiego Ho Chi Minh


Jak pokazują dane przeanalizowane przez KAYAK.pl, niskie ceny idą w parze ze wzrostem zainteresowania. Wietnamskie Ho Chi Minh okazało się nie tylko najtańszym miejscem na tegoroczną ucieczkę przed europejską zimą, ale także kierunkiem podróży, który już teraz cieszy się największym wzrostem popularności wśród podróżnych z Polski – liczba wyszukiwań lotów do Ho Chi Minh podczas zimowych miesięcy wzrosła o 374% w porównaniu do analogicznego okresu w roku ubiegłym.

fot. mat. prasowe

5 miejsc na ucieczkę przed zimą o największym wzroście popularności oraz koszt tygodniowego pobytu

Wietnamskie Ho Chi Minh okazało się nie tylko najtańszą lokalizację, ale też kierunkiem podróży, który cieszy się największym wzrostem popularności.


Ponad 300-procentowy wzrost zainteresowania odnotowano także dla indonezyjskiego Denpasar oraz Singapuru, który jednocześnie okazał się najdroższym kierunkiem rankingu – tydzień w Ho Chi Minh lub Denpasar w podobnym przedziale czasowym można spędzić niemal o połowę taniej niż w Singapurze!

Aleksandra Pietraszek, Rzecznik Prasowy KAYAK.pl, komentuje: „Aby na chwilę odpocząć od zimowej aury, wcale nie trzeba wydawać fortuny. Cieszymy się, widząc, że tej zimy główne wydatki – takie jak lot, hotel, jedzenie i transport na miejscu – w czasie tygodniowych wakacji w miejscu pełnym słońca w przypadku podróżujących z Polski mogą wynieść nawet mniej niż 3700 zł. Wiemy, że nikt nie lubi niemiłych niespodzianek podczas planowania wakacyjnego budżetu, dlatego opracowaliśmy przepis na zimowy wyjazd do miejsc, gdzie panuje lato. Co więcej, aby pomóc naszym użytkownikom pewnie planować kolejne wyjazdy, rozbudowaliśmy także Explore – jedną z naszych najpopularniejszych funkcji. KAYAK Explore More nie tylko pokazuje ceny lotów, ale także hoteli i podstawowych wydatków na miejscu, co ułatwia wybranie kierunku podróży najlepiej pasującego do wakacyjnego budżetu”.

Tani lot nie zawsze oznacza tanie wakacje. Teraz możesz porównać miejsca na całym świecie pod względem łącznego kosztu podróży – w tym wydatków na miejscu – na Explore More.

Uwagi: Najpopularniejsze, cieszące się największym wzrostem popularności i najtańsze kierunki zimowych podróży Polaków bazują na wyszukiwaniach połączeń i kliknięciach dla lotów w obie strony w klasie ekonomicznej dokonanych na KAYAK.pl w przedziale czasowym 01.01.2018 - 31.08.2018 oraz 01.01.2017 - 31.08.2017 dla podróży w przedziale czasowym 01.12.2018 - 28.02.2019 oraz 01.12.2017 - 28.02.2018. Średnie ceny hoteli bazują na kliknięciach dokonanych na wszystkich stronach KAYAK dokonanych między 01.01.2018 i 31.08.2018 dla podróży w przedziale czasowym 01.12.2018 - 28.02.2019 i dotyczą kosztu wynajęcia pokoju dwuosobowego na 1 noc w hotelu 3- lub 4-gwiazdkowym pomnożonego przez 7, co odpowiada kosztom tygodniowego pobytu. Kierunki podróży, które znalazły się w zestawieniu, to miejsca, w których średnia temperatura między grudniem a lutym wynosi przynajmniej 18 stopni Celsjusza według www.holiday-weather.com. Koszt jedzenia (obiad i kolacja), napojów (kawa i lokalne piwo) oraz transportu (dwa bilety komunikacji publicznej) na osobę zostały obliczone w oparciu o analizę danych dostępnych na stronie Numbeo.com w terminie 24-28.09.2018 pomnożonych razy 7, by otrzymać wartość dla tygodniowego pobytu. Ceny mogą ulec zmianie lub mogą nie być już dostępne, a oszczędności nie są gwarantowane.

oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (3)

 • mozaika izraela

  nikolet89 / 2018-10-29 09:45:14

  Ja w sumie w tym roku postawiłam na podróż na Bliski Wschód a dokładnie na wycieczkę Mozaika Izraela z konsorcjum.pl. Program zapowiada się ciekawie bo zobacze wszystkie najwazniejsze miejsce tego Państwa jak choćby Jerozolimę. Z pewnością będzie to dla mnie dość mocnym przeżyciem duchowym. odpowiedz ] [ cytuj ]

 • NThomas / 2018-11-08 15:19:05

  Bardzo tanim, a przy tym jednocześnie przytulnym miejscem, gdzie się ostatnio zatrzymałem było https://www.noclegiuanety.pl/ naprawdę polecam :) odpowiedz ] [ cytuj ]

 • steeve / 2018-11-12 17:41:27

  Na urlop latam w październiku, niedawno wróciliśmy enterem z turcji z tui. Trochę pozwiedzaliśmy, trochę się poleniliśmy na plaży. Potem wypada święto zmarłych, Boże Narodzenie, więc czas dla rodziny a nie na egzotyczne podróże. odpowiedz ] [ cytuj ]

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: