eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Rynek pracy w I kwartale 2018 r.

Rynek pracy w I kwartale 2018 r.

2018-05-04 12:14

Rynek pracy w I kwartale 2018 r.

Kogo i gdzie szukali rekruterzy? © Andrey Popov - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Z informacji przedstawionych przez serwis Praca.pl wynika, że w I kwartale br. sytuacja na polskim rynku pracy pozostawała dla pracowników bardzo korzystna. Szczególne powody do zadowolenia mieli kandydaci poszukujący zatrudnienia jako doradca klienta w sektorze bankowym. To bowiem na to stanowisko pracodawcy rekrutowali najczęściej. Drugim najbardziej poszukiwanym przez firmy pracownikiem okazał się robotnik produkcyjny.

Kogo i gdzie szukali rekruterzy?


Z analizy ogłoszeń zamieszczonych w pierwszym kwartale br. na łamach serwisu Praca.pl wynika, że o pracę najłatwiej było w województwie mazowieckim, którego to dotyczyła co piąta z opublikowanych ofert pracy, z czego w większości przypadków chodziło o pracę w samej stolicy. Dla pracodawców istotna była znajomość języków obcych - aż 42% ogłoszeń zawierało wymóg znajomości języka angielskiego, ale w cenie był również niemiecki i czeski.

Przydatne linki:
Oferty pracy


Dane dotyczące aplikowania na ogłoszenia na Praca.pl stanowią potwierdzenie ogólnopolskich tendencji – największe trudności w znalezieniu pracowników towarzyszą pracodawcom poszukującym sprzedawców, kierowców i inżynierów budowy – na te ogłoszenia kandydaci aplikowali najrzadziej.

Jakie oferty pracy przyciągają uwagę kandydatów?


Niezmiennie największym zainteresowaniem kandydatów poszukujących zatrudnienia na Praca.pl cieszyły się ogłoszenia z obszaru administracji biurowej. Najczęściej wyświetlane (1 ogłoszenie średnio 200 razy) były oferty na specjalistę ds. administracyjnych.

fot. mat. prasowe

Rynek pracy w I kwartale 2018

Niezmiennie największym zainteresowaniem kandydatów poszukujących zatrudnienia na Praca.pl cieszyły się ogłoszenia z obszaru administracji biurowej.


Z największą konkurencją musiały liczyć się osoby aplikujące na stanowiska asystenta/tki ds. administracyjnych oraz pracownika recepcji medycznej. Średnia liczba CV przesłanych w odpowiedzi na 1 ogłoszenie wynosiła odpowiednio 111 i 70.

oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: