eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Boże Ciało 2014: gdzie lecimy na długi weekend czerwcowy?

Boże Ciało 2014: gdzie lecimy na długi weekend czerwcowy?

2014-06-16 00:41

Boże Ciało 2014: gdzie lecimy na długi weekend czerwcowy?

Londyn © fot. mat. prasowe

Barcelona, Londyn, Rzym i Paryż to czołowe europejskie destynacje wybierane przez Polaków jako cel podróży na czerwcowy długi weekend. Dużą popularnością wśród podróżnych cieszy się również Nowy Jork. Lotniskiem, które odprawi największą liczbę pasażerów będzie oczywiście warszawskie Okęcie - wynika z analizy KAYAK.pl.
Dokąd?

Pod względem częstotliwości wyszukiwania liderem zestawienia nsporządzonego przez porównywarkę KAYAK.pl połączeń były Stany Zjednoczone. Największe zainteresowanie podróżnych z Polski wzbudzały przede wszystkim wyloty do Nowego Jorku. Statystyki pokazały również, że nie słabnie popularność tzw. city breaków do europejskich stolic. Spragnieni słońca Polacy najchętniej poszukiwali lotów do Barcelony. Wysoko plasowały się też inne stolice europejskie, takie jak Londyn, Rzym i Paryż. Warto zauważyć, że ze względu na rozpoczynający się sezon urlopowy, w pierwszej piętnastce znalazły się również dalsze destynacje, m.in. Tel Awiw czy Bangkok.

Za ile?

Analiza wyszukiwań użytkowników KAYAK.pl pokazała, że Polacy, którzy zdecydowali się na zagraniczny wyjazd w czasie czerwcowego długiego weekendu, najwięcej zapłacili za bilety do Stanów Zjednoczonych oraz Kanady (od 2145 zł do nawet 3060 zł). Zdecydowanie mniejszy wydatek czeka na podróżujących po Europie. Za bilety do Londynu użytkownicy KAYAK.pl płacili średnio 452 zł, a do Rzymu ok. 600 zł.

Skąd?

Najpopularniejszym polskim portem było oczywiście warszawskie Okęcie. Kolejne miejsca zajęły lotniska w Katowicach, Wrocławiu, Gdańsku oraz Poznaniu. Biorąc pod uwagę duże zainteresowanie podróżnych lotami po Europie, wysoką, ósmą pozycję zajął port w Modlinie, skąd realizowanych jest 26 połączeń na trasach europejskich.

fot. mat. prasowe

Londyn

Spragnieni słońca Polacy najchętniej poszukiwali lotów do Barcelony. Wysoko plasowały się też inne stolice europejskie, takie jak Londyn, Rzym i Paryż.


- Analizując wyszukiwania połączeń na okres 19-22 czerwca wśród użytkowników KAYAK.pl, zauważyliśmy zdecydowany wzrost zainteresowania lotami do europejskich stolic, np. Barcelony lub Londynu. Dzięki atrakcyjnym cenom oraz dostępności narzędzi, takich jak KAYAK.pl, Polacy coraz częściej decydują się na wyjazdy zagraniczne, nawet jeśli mają do dyspozycji zaledwie 4 dni –mówi Andrew Verbitsky, Dyrektor Regionalny KAYAK.pl. Część z podróżnych zdecydowała się też na połączenie tego weekendu z dłuższym urlopem, stąd zainteresowanie dalekimi destynacjami – dodaje Verbitsky.

Informacje o badaniu
Opracowanie przygotowane zostało na podstawie statystyk wyszukiwań połączeń lotniczych na okres 19-22 czerwca 2014 r. dokonanych przez polskich użytkowników porównywarki ofert turystycznych KAYAK.pl.

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: