eGospodarka.pl
bezpłatny program PIT 2019

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaInwestycje › Stegny Business Center: Szmaragd z powoleniem na budowę

Stegny Business Center: Szmaragd z powoleniem na budowę

2014-06-06 13:59

Stegny Business Center: Szmaragd z powoleniem na budowę

Stegny Business Center © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (3)

Pierwszy z budynków powstających w ramach kompleksu STEGNY BUSINESS CENTER właśnie otrzymał pozwolenie na budowę. Docelowo na działce położonej u zbiegu ul. Sobieskiego i Al. Sikorskiego w Warszawie, ma powstać około 27 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni przeznaczonej pod biura i usługi.
W ramach STEGNY BUSINESS CENTER wzdłuż ul. Sobieskiego powstaną kolejno trzy 5-piętrowe budynki biurowe – Szmaragd, Rubin i Szafir – z częścią handlowo-usługową na parterze. Pierwszy obiekt zaoferuje ok. 8.300 m2 powierzchni najmu nowoczesnych biur, blisko 900 m2 lokali użytkowych oraz 165 miejsc parkingowych naziemnych i podziemnych. Położony przy ul. Mangalia 2 budynek będzie dostępny dla najemców w połowie 2016 r.

Projekt STEGNY BUSINESS CENTER powstaje w dynamicznie rozwijającej się części Mokotowa, w sąsiedztwie toru łyżwiarskiego Stegny, u zbiegu ważnych arterii komunikacyjnych: Al. Sikorskiego i ul. Jana III Sobieskiego, stanowiącej część Traktu Królewskiego. Obecność tuż przy jednym z głównych skrzyżowań w tej części miasta gwarantuje doskonałą widoczność nieruchomości i umożliwia szybką komunikację niemal z całą Warszawą.

Jak powiedział Piotr Szmilewski, z firmy Pro Value odpowiedzialnej za komercjalizację kompleksu, „Ten rejon Mokotowa szybko zyskuje na znaczeniu i jest coraz częściej rozpatrywany przez firmy szukające lokalizacji na swoje biuro. Jestem przekonany, że SBC zyska duże uznanie wśród najemców, jako kameralny, przyjazny środowisku i nowoczesny park biznesowy. Aktualnie trwają już pierwsze rozmowy z potencjalnymi zainteresowanymi.”

fot. mat. prasowe

Szmaragd - wnętrze

Obiekt zaoferuje ok. 8.300 m2 powierzchni najmu nowoczesnych biur, blisko 900 m2 lokali użytkowych oraz 165 miejsc parkingowych naziemnych i podziemnych.


STEGNY BUSINESS CENTER to kompleks biurowy o łącznej powierzchni ok. 27 tys. m2, zaprojektowany przez pracownię Archico Projekt. Przy projektowaniu duży nacisk kładziono na optymalne wykorzystanie powierzchni, estetykę i standard wykończenia. Atutem projektu ma być uzyskanie niskiego współczynnika powierzchni wspólnych na poziomie ok. 3%, a optymalnemu wykorzystaniu powierzchni ma sprzyjać swoboda aranżacji wnętrz. W trosce zarówno o środowisko, jak i ekonomiczne aspekty eksploatacji budynków, w STEGNY BUSINESS CENTER zastosowano wiele nowoczesnych rozwiązań technologicznych i ekologicznych. Budynek jest w trakcie procesu certyfikacji systemu BREEAM. Oczekiwane jest uzyskanie certyfikatu ekologicznego na poziomie „VERY GOOD”.

fot. mat. prasowe

Szmaragd - przekrój

Położony przy ul. Mangalia 2 budynek będzie dostępny dla najemców w połowie 2016 r.


Za nadzór techniczny, doradztwo techniczno-kosztowe oraz certyfikację BREEAM odpowiada firma Tebodin, część koncernu BiLFINGER.

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

bezpłatny program PIT 2019

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: