eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościTechnologieInternet › Spam w I 2013 r.

Spam w I 2013 r.

2013-02-26 14:03

Spam w I 2013 r.

Walentynkowy spam © Alina G - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (14)

Z danych firmy Kaspersky Lab wynika, że poziom spamu spadł w styczniu o niemal 8% w porównaniu z grudniem ubiegłego roku. Obecnie udział niechcianych wiadomości e-mail w całym ruchu pocztowym wynosi niecałe 60%. W styczniowym spamie dominowały walentynki, chińskie reklamy oraz fałszywe powiadomienia o rezerwacjach biletów lotniczych. Pierwsza trójka największych źródeł spamu to Chiny, Stany Zjednoczone oraz Korea Południowa.

Przeczytaj także: Spam 2012

Spam na świeczniku

Święta

Wraz ze zbliżającymi się walentynkami angielskojęzyczne programy partnerskie zaczęły rozprzestrzeniać tradycyjne oferty kwiatów.

fot. mat. prasowe

Szkodliwa wiadomość

Angielskojęzyczne programy partnerskie zaczęły rozprzestrzeniać tradycyjne oferty kwiatów


W styczniu spersonalizowane upominki, które niedawno stanowiły sporą część wysyłek spamowych, były związane z tematem walentynek.

fot. mat. prasowe

Fałszywe wiadomości e-mail

W styczniu spersonalizowane upominki stanowiły sporą część wysyłek spamowych i były związane z tematem walentynek.


Hasło walentynki znalazło się również w polu „Temat” masowych wysyłek oferujących kredyt, środki na odchudzanie oraz podróbki markowych towarów.

fot. mat. prasowe

Wiadomość spamowa

Hasło walentynki znalazło się również w polu „Temat” masowych wysyłek oferujących kredyt, środki na odchudzanie oraz podróbki markowych towarów


Spam z Chin

Chiny od dawna stanowią czołowe źródło spamu. Niechciane wiadomości z tego państwa oferujące współpracę biznesową rozprzestrzeniły się po całym internecie. Chińskie firmy sprzedają zabawki, latarki oraz sprzęt komputerowy lub oferują usługi transportowe. Tego rodzaju e-maile zawierają zwykle ciepłe powitanie, jednak nie zwracają się do odbiorcy po imieniu.

W analizowanym miesiącu na adres Kaspersky Lab przyszedł e-mail z Chin oferujący sprzęt komputerowy. Nadawca zamieścił odsyłacz do oficjalnej strony internetowej firmy (a konkretnie do naszego produktu antywirusowego dla Androida). Wiadomość zawierała również wszystkie kontakty nadawcy.

fot. mat. prasowe

Fałszywa wiadomość spamowa

E-mail z Chin oferujący sprzęt komputerowy


E-mail ten wygląda na dobrze zaprojektowany szablon, w którym nadawca zmienia adresata oraz odsyłacz do oficjalnej strony odbiorcy.
Przeczytaj także: Spam V 2014 Spam V 2014

 

1 2 ... 5

następna

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: