eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Byli prezydenci RP w Internecie

Byli prezydenci RP w Internecie

2011-08-29 10:02

Przeczytaj także: Pomoc dla Ukrainy. 900 tys. postów w mediach społecznościowych w 6 dni


,,Krzyż dla pokolenia internetowego"

Politycy dostrzegają jednak dużo niebezpieczeństw związanych z Internetem. Lech Wałęsa podczas wywiadu z Gadu-Gadu w 2007 roku mówił: ,,My mamy problem z uporządkowaniem informacji. Każde pokolenie ma swój krzyż wynikający z wielkości, intelektu i rozwoju". Pomimo wielu niebezpieczeństw związanych chociażby z ochroną prywatności były Prezydent wręcz epatuje zaufaniem do internautów. Po ostatniej wizycie w szpitalu Wałęsa opublikował w sieci własną kartę pacjenta. Tym sposobem wszyscy mogą się dowiedzieć co mu dolega, a nawet jakie leki ma zalecone przez lekarzy. Nie wiadomo z czego wynika aż tak wielka potrzeba byłego Prezydenta do publikowania informacji o sobie, ale jak sam mówi ,,jest rzecznikiem wartości Solidarności - solidarności ludzkiej". A rzecznik przecież nigdy nie powinien mieć nic do ukrycia.

Kwaśniewski: głosujmy przez Internet!

Duże zaufanie do internetu ma również Aleksander Kwaśniewski. Jest m.in. przekonany, że w Polsce należy doprowadzić do możliwości głosowania elektronicznego poprzez Internet. Były Prezydent po zakończeniu dwóch kadencji skupił się na działalności naukowej i swojej fundacji Amicus Europae, która zajmuje się wspieraniem procesu integracji europejskiej. W sieci funkcjonuje również strona www.kwasniewskialeksander.pl, na której znajdziemy informacje o bieżącej działalności byłego prezydenta i strona samej fundacji, które zostały przegotowane przez agencję Kompan.pl.

fot. mat. prasowe

Aleksander Kwaśniewski w Internecie

Aleksander Kwaśniewski w Internecie


Działalność polityków ,,na emeryturze" znacznie różni się od działalności tych aktywnych politycznie, dla których 9 października, czyli najbliższe wybory parlamentarne to finał działań w ramach kampanii wyborczej. Byli prezydenci nie prowadzą kampanii, a raczej wypowiadają się jako ,,rada starszych" przez co i działalność internetowa może być pozbawiona elementów stricte kampanijnych. Mało który polityk pozwoliłby sobie na prezentacje własnej historii choroby, co mogłoby zostać wykorzystane przez przeciwników politycznych.

,,Jak wiemy daleko nam jeszcze do kampanii internetowych na miarę tych odbywających się w USA. To nie tylko różnica w etapie rozwoju społeczeństwa, ale również pewnej świadomości internetowej i przyzwyczajeń nas - zwykłych wyborców. Patrząc jednak na byłych prezydentów, ale również na młodych polityków, dla których internet jest czymś oczywistym takich jak Rafał Trzaskowski, który dzięki kampanii w sieci w dużej mierze zdobył mandat europosła można przewidywać, że Internet wkrótce stanie się głównym narzędziem w marketingu politycznym" - mówi Mateusz Ostachowski. ,,I to pomimo to, że Trybunał Konstytucyjny podważył przepisy o zakazie spotów wyborczych. Politycy dojdą do wniosku, że zamiast siermiężnych bliiboardów lepiej rozpocząć sprytną grę z internetowym wyborcą..." - dodaje.

poprzednia  

1 2

Kim jest kontroler biletów?

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: