eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieSprzęt › Przenośny dysk twardy Toshiba 200 GB

Przenośny dysk twardy Toshiba 200 GB

2007-03-20 00:32

Przenośny dysk twardy Toshiba 200 GB

Dysk Toshiba USB © fot. mat. prasowe

Toshiba Europe, Dział Systemów Komputerowych, wprowadzi do swojej oferty przenośny, zewnętrzny dysk twardy USB 2.0 o pojemności 200 GB, działający w technologii zapisu prostopadłego (PMR). Nowy model wyróżnia się wysoką gęstością zapisu - 277,1 megabitów na milimetr kwadratowy (178,8 gigabitów na cal kwadratowy).

Przeczytaj także: 100 GB dyski twarde Toshiby

fot. mat. prasowe

Dysk Toshiba USB

Dysk Toshiba USB

Interfejs SATA i bufor 8MB zwiększają prędkość działania dysku w zastosowaniach wymagających wysokiej przepustowości, takich jak strumieniowe przesyłanie lub nagrywanie materiałów wideo. Nowy dysk Toshiba może zmieścić około 800 godzin plików wideo w formacie MPEG-4.

Dwutalerzowy dysk twardy o pojemności 200 GB jest przenośnym dyskiem PMR, wyposażonym w głowicę pracującą w technologii tunelu magnetorezystywnego (TMR). Technologia zapisu prostopadłego umożliwia dziesięciokrotne zwiększenie gęstości zapisu w stosunku do tradycyjnych dysków o zapisie równoległym – na tym samym medium. Podobnie jak w przypadku zapisu równoległego, dyski z zapisem prostopadłym wykorzystują do zapisu danych magnetycznie spolaryzowane cząsteczki. Różnica polega na tym, że w dysku PMR cząsteczki te ustawione są prostopadle do powierzchni talerza dysku, nie zaś równolegle.

Dysk wyposażony jest w oprogramowanie One Touch Backup pozwalające na archiwizację danych, kopiowanie, synchronizację danych z komputerem oraz odzyskiwanie danych po awarii. Dysk pozwala też chronić dane za pomocą hasła.

Przenośny dysk twardy Toshiba USB 2.0 o pojemności 200 GB, dostarczany jest w czarnej lub srebrnej obudowie z niebieską diodą wskazującą zasilanie urządzenia. Jego wymiary to 125 mm na 78 mm i 17 mm wysokości. Ddysk wyposażono w przeciwwstrząsowy system mocowania i wentylacji.

Oferta zewnętrznych dysków twardych USB formatu 2,5 cala obejmuje obecnie modele o pojemności: 80 GB, 120 GB i 200 GB. Dyski objęte są roczną gwarancją i kosztują odpowiednio:
  • 80 GB – około 360 zł (z VAT)
  • 120 GB – około 480 zl (z VAT)
  • 200 GB – przewidywana cena na rynek polski 570 zł (z VAT).
Przenośny dysk twardy USB 2.0 Toshiba 200GB będzie dostępny na rynku polskim od maja 2007 r.
Przeczytaj także: "Prostopadły" dysk Toshiba "Prostopadły" dysk Toshiba

 

1 2

następna

oprac. : Aleksander Walczak / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Aparat cyfrowy BenQ z 6 MPix

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: