eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Rośnie popyt na zarządzanie dokumentami

Rośnie popyt na zarządzanie dokumentami

2006-12-02 00:11

Przeczytaj także: Prywatność w mediach społecznościowych: ważna, ale tylko w teorii


Outsourcing zarządzania dokumentami budzi na polskim rynku jeszcze wiele obaw. Badani wskazują głównie, że gwarancje bezpieczeństwa i poufności nie będą wystarczające (68% respondentów). Kolejne obawy wiążą się z terminowością realizacji zleceń (14% odpowiedzi) oraz jakością wykonania usługi (11% odpowiedzi).

fot. mat. prasowe

Rys. 6 - Obawy związane z powierzeniem dokumentów firmie zewnętrznej.

Rys. 6 - Obawy związane z powierzeniem dokumentów firmie zewnętrznej.






Piotr Cholewa, Prezes ArchiDoc, mówi: „Zachowanie procedur bezpieczeństwa to być albo nie być firmy świadczącej usługi zarządzania dokumentami w modelu outsourcingu. Dlatego dba ona o spełnienie wszelkich regulacji prawnych, stałe unowocześnianie swoich rozwiązań teleinformatycznych i infrastruktury logistycznej, a także doskonalenie przepisów wewnętrznych. Outsourcing zarządzania dokumentami realizowany za pomocą firmy zewnętrznej jest częstokroć daleko bardziej bezpieczny niż realizowanie przez przedsiębiorstwo tych zadań we własnym zakresie”.

Z badań wynika, że popyt na usługi związany z zarządzaniem dokumentami w modelu outsourcingu znajduje się obecnie w fazie wzrostowej – firmy deklarują, że ich wydatki na ten cel będą rosły w ciągu najbliższych dwóch lat. „Polski rynek znalazł się obecnie na etapie intensywnego rozwoju usług zarządzania dokumentami”, komentuje Marek Bronder, Dyrektor ds. Sprzedaży i Rozwoju ArchiDoc. „Na podstawie sygnałów dochodzących z rynku, jestem przekonany że kolejnym etapem będzie łączenie różnych usług zarządzania dokumentami, w kompleksowe, złożone rozwiązania. Wskazuje na to nasilająca się tendencja do konsolidacji informacji biznesowych przedsiębiorstwa pochodzących z różnych systemów, a z drugiej strony – większa efektywność zlecania wszelkich usług tego typu jednemu, a nie wielu dostawcom. Oznacza to bowiem niższe koszty logistyczne, niższe koszty związane ze scentralizowaną infrastrukturą a także optymalizację zadań personelu firmy zewnętrznej. Dlatego usługi kompleksowe będą cieszyły się coraz większym popytem, a prymat zdobędą dostawcy, którzy będą na tyle elastyczni, aby przygotować usługę ściśle dopasowaną do potrzeb konkretnego klienta”.

Informacje o badaniu
Badanie przeprowadził Instytut Badawczy IPSOS w lipcu-wrześniu b. r. wśród 206 dużych przedsiębiorstw – zatrudniających ponad 250 pracowników lub notujących obroty powyżej 200 mln rocznie – z sektorów telekomunikacyjnego, ubezpieczeniowego, bankowości i finansów, przemysłu, energetyki, handlu detalicznego oraz podmiotów administracji publicznej. Odpowiedzi na pytania udzielali głównie przedstawiciele kadry zarządzającej i menedżerskiej (67% badanych) z działów administracji (50%), IT (14%) lub finansowego (13%).

poprzednia  

1 2 3

oprac. : Aleksander Walczak / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: