eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościTelekomunikacja › Cyfrowa Telekomunikacja Polska

Cyfrowa Telekomunikacja Polska

2005-12-30 00:08

Telekomunikacja Polska wyłączyła ostatnie centrale analogowe i zakończyła program pełnej cyfryzacji sieci.

Przeczytaj także: TPSA ma wstrzymać podwyżkę

Ostatnie centrale analogowe pracowały w miejscowościach: Skorogoszcz, gmina Lewin Brzeski (województwo opolskie) i Koło (województwo wielkopolskie). Łącznie obsługiwały one ok. 3200 abonentów.

- Pełna cyfryzacja sieci jest przełomowym momentem dla TP. Z jednej strony oznacza, że Klienci mogą korzystać z nowoczesnych usług, z drugiej pozwala Firmie lepiej nadzorować i zarządzać siecią - powiedział Konrad Kobylecki członek Zarządu Telekomunikacji Polskiej ds. techniki.

Cyfryzacja sieci ułatwi Grupie TP tworzenie operatora zintegrowanego, który będzie oferował Klientom usługi telefonii stacjonarnej, komórkowej i dostępu do Internetu.

Centrale cyfrowe pozwalają na szybką rozbudowę i zmiany systemu w zależności od potrzeb Klientów, umożliwiają zdalne nadzorowanie i usuwanie uszkodzeń systemowych oraz zdalne uruchamianie, wyłączanie i modyfikację usług abonenckich. Wszystkie ważniejsze elementy centrali są dublowane, tak by w przypadku awarii, uszkodzony element jest od razu zastępowany przez inny, spełniający tą samą rolę.

Pierwsze centrale cyfrowe TP zaczęła montować na początku lat 90. Obecnie 11,2 mln Klientów Firmy jest obsługiwanych przez ponad 5,5 tys. obiektów centralowych. Nie wymagają one bezpośredniej obsługi, a ich funkcjonowanie jest zdalne monitorowane i zarządzane.

Dzięki programowi cyfryzacji sieci, TP wybudowała też ok. 850 kilometrów linii światłowodowych.

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: