eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaPolska › PKP korygują rozkład jazdy. Wszystko za sprawą remontów

PKP korygują rozkład jazdy. Wszystko za sprawą remontów

2015-04-26 15:02

PKP korygują rozkład jazdy. Wszystko za sprawą remontów

PKP modernizują linie kolejowe © Soja Andrzej - Fotolia.com

Od niedzieli, 26 kwietnia, Polskie Koleje Państwowe skorygowały rozkład jazdy. Kwietniowa korekta to trzecia z sześciu w tym roku. Zmiany w rozkładach jazdy pociągów wynikają z realizacji prac modernizacyjnych linii kolejowych.

Przeczytaj także: PKP wprowadziły wakacyjny rozkład jazdy

W tym roku PKP na remonty linii kolejowych zamierza wydać ponad 8,5 mld zł. W ubiegłym roku na ten cel przeznaczono ponad 7 mld zł. Dzięki tym inwestycjom zmodernizowano prawie 1,3 tys. km linii kolejowych, wymieniono ponad 1350 rozjazdów i zmodernizowano ponad 500 przejazdów kolejowych. W efekcie inwestycji, na przełomie 2015 i 2016 roku pasażerowie PKP pojadą szybciej na kolejnych trasach. Czas przejazdu między większymi miastami w Polsce skróci się nawet o kilkadziesiąt minut.

Obecnie trwają prace inwestycyjne m.in. na linii Warszawa - Białystok, na odcinku Warszawa Zachodnia - Skierniewice linii łódzkiej, a także na linii między Krakowem a Medyką. W ostatnią fazę wchodzi modernizacja linii nr 271 Wrocław - Poznań. We Wrocławiu, w związku z przebudową wiaduktu nad ulicą Grabiszyńską, zostanie wprowadzona dla części połączeń zmieniona organizacja ruchu - niektóre pociągi nie będą jeździć przez stację Wrocław Główny i Wrocław Mikołajów.

Z ruchu zostanie wyłączona na ponad miesiąc trasa Zakopane - Kraków. Od 4 maja do 12 czerwca między Krakowem a Zakopanem będzie funkcjonować zastępcza komunikacja autobusowa.

Remonty linii Szczecin - Gdynia wyłączą z ruchu kolejowego pociągi kursujące na trasach Lębork - Słupsk, Słupsk - Sławno, Sławno - Koszalin, Koszalin - Białogard oraz Świdwin - Łobez. W czasie remontów na tych odcinkach PKP uruchomi autobusową komunikacją zastępczą.

PKP uruchamia też więcej połączeń obsługiwanych przez Pendolino, między innymi na trasach do Wrocławia i Trójmiasta.

oprac. : Grzegorz Gacki / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: