eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieInternet › Wielka kradzież danych: 1,25 miliarda kont e-mailowych

Wielka kradzież danych: 1,25 miliarda kont e-mailowych

2014-02-28 02:43

Wielka kradzież danych: 1,25 miliarda kont e-mailowych

Wielka kradzież danych © tiero - Fotolia.com

Hold Security LCC, firma zajmująca się bezpieczeństwem danych w sieci, natrafiła na ofertę sprzedaży danych z około 360 milionów kont Adobe i ponad miliarda adresów e-mail. Jest to największa tego typu kradzież w historii.

Przeczytaj także: Cyberprzestępczość: spear-phishing coraz częstszy

Dane dotyczące adresów e-mail, oraz kont użytkowników w różnych serwisach cieszą się dużym zainteresowaniem wśród osób zajmujących się spamowaniem. W październiku zeszłego roku doszło do kradzieży i próby sprzedaży 153 milionów adresów poczty internetowej, miesiąc później doszło do kradzieży kolejnych 42 milionów.

Adres e-mail oraz hasła i ID kont w różnych serwisach można ukraść bezpośrednio z komputera użytkownika, lub dokonać (jak w tym przypadku) masowej kradzieży danych o kontach klientów, przechowywanych w plikach na zabezpieczonych serwerach różnego rodzaju usługodawców internetowych.

Opisywanej kradzieży dokonano pokonując zabezpieczenia serwisu internetowego firmy Adobe. Po zdobyciu ID użytkowników oraz ich haseł, można było odkryć na jakie adresy e-mail zarejestrowali swoje konta w serwisie Adobe. Według Hold Security LCC na liście skradzionych danych znalazły się adresy e-mail usługodawców takich jak Yahoo, Google, Microsoft, oraz wiele innych.

Jest to największa taka kradzież w historii Internetu. Jak twierdzą przedstawiciele Hold Security LCC, przewyższa ona wcześniejsze kradzieże kilkukrotnie. Nasuwa to pytanie o bezpieczeństwo danych, które użytkownicy zostawiają w zaufaniu firmom takim jak m.in. Adobe.

oprac. : Grzegorz Gacki / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: