eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Inwestycje budowlane w Polsce VII-IX 2008

Inwestycje budowlane w Polsce VII-IX 2008

2008-10-10 07:18

Inwestycje budowlane w Polsce VII-IX 2008

Inwestycje z branży budowlanej planowane i ogłoszone w Polsce w III kwartale 2008 r. © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (4)

Telefoniczna Agencja Informacyjna Sp. z o.o. opracowała raport, w którym przeanalizowano i podsumowano szeroko pojęte inwestycje budowlane ogłoszone w Polsce, w trzecim kwartale 2008 roku. Wynika z niego, iż prawie połowa ogłoszonych planów inwestycyjnych dotyczy branży budowlana - obiekty i są one głównie budowane w województwie mazowieckim i dolnośląskim.

Przeczytaj także: Inwestycje budowlane w Polsce V-VI 2008

W okresie od lipca do września b.r. w Polsce poinformowano o 1 785 nowych inwestycjach z szeroko pojmowanej branży budowlanej (w tym znaczeniu, do branży budowlanej, zaliczone zostały inwestycje dotyczące: obiektów budowlanych, konstrukcji, termomodernizacji, drogownictwa, robót wodno-kanalizacyjnych, robót energoelektrycznych, oraz ciepłownictwa i gazu).

fot. mat. prasowe

Inwestycje z branży budowlanej planowane i ogłoszone w Polsce w III kwartale 2008 r.

Inwestycje z branży budowlanej planowane i ogłoszone w Polsce w III kwartale 2008 r.






Z podsumowania III kwartału 2008 roku wynika, iż w okresie tym poinformowano o planach inwestycyjnych dotyczących przede wszystkim obiektów budowlanych (50% informacji). Na kolejnych miejscach znalazły się plany związane z drogownictwem (25% informacji), robotami wodno-kanalizacyjnymi (10% informacji) robotami energoelektrycznymi (9% informacji). Należy jednak wziąć pod uwagę, iż niektóre z zaplanowanych inwestycji są na tyle złożone, że zakwalifikowane zostały do kilku podbranż.

fot. mat. prasowe

Rodzaj inwestycji z rozbiciem na poszczególne województwa

Rodzaj inwestycji z rozbiciem na poszczególne województwa

W analizowanym okresie najwięcej planów inwestycyjnych ogłoszono w województwie mazowieckim (12% inwestycji) oraz dolnośląskim (10% inwestycji). Natomiast najmniej inwestycji zaplanowano w województwach opolskim (3% inwestycji).

Ze zgromadzonych danych wynika, że dwa województwa (mazowieckie i dolnośląskie) nie tylko zaplanowały rozpoczęcie największej liczby inwestycji budowlanych, ale również przodują, jeżeli chodzi o inwestycje w podbranży budowlana - obiekty. Dlatego też analizie podane zostały największe miasta tychże województw.

Warszawa – to miasto, w którym, w III kwartale b.r. zaplanowano rozpoczęcie budowy największej liczby obiektów użyteczności publicznej (28 inwestycji) - szpitali, przedszkoli, obiektów sportowych, hoteli oraz inwestycji o charakterze mieszkaniowym (22 inwestycje). Poniżej szczegółowe dane dotyczące rodzajów obiektów, jakie zaplanowano wybudować w Warszawie.

fot. mat. prasowe

Rodzaje obiektów, jakie zaplanowano wybudować w Warszawie

Rodzaje obiektów, jakie zaplanowano wybudować w Warszawie

 

1 2

następna

oprac. : Regina Anam / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: