eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaPrzemysł › Sikorsky Aircraft przejmuje PZL Mielec

Sikorsky Aircraft przejmuje PZL Mielec

2007-03-19 00:08

Sikorsky Aircraft Corp. sfinalizował transakcję nabycia od rządu polskiego producenta samolotów PZL Mielec. Firma Sikorsky Aircraft jest spółką zależną korporacji United Technologies Corp., z siedzibą w Hartford, stan Connecticut, USA.
W wyniku podpisania w grudniu 2006r umowy nabycia, Sikorsky nabył 100-procentowy pakiet udziałów w Spółce z siedzibą w Mielcu. Spółka aktualnie zatrudnia około 1500 wysoko wykwalifikowanych pracowników. Właścicielem zakładów PZL Mielec była dotychczas w całości Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. (ARP), stanowiąca agencję Rządu RP podporządkowaną Ministerstwu Skarbu Państwa. PZL Mielec był dotąd największym w Polsce zakładem produkującym samoloty.

“To bardzo ważny krok w kierunku budowy podwalin naszej obecności i działalności w Europie”, powiedział Jeffrey Pino, Prezes Zarządu firmy Sikorsky. “Mielec będzie kluczowym elementem długofalowej, globalnej strategii firmy Sikorsky, której celem jest zaspokojenie ogólnoświatowego zapotrzebowania na produkowane przez firmę Sikorsky wyroby i usługi.”

Wraz z finalizacją transakcji nabycia udziałów, zakłady o powierzchni 1,2 miliona stóp kwadratowych poddane zostaną gruntownej modernizacji w celu zapewnienia realizacji produkcji śmigłowców BLACK HAWK, przy jednoczesnym utrzymaniu obecnych zdolności wykonawczych w zakresie projektowania konstrukcji lotniczych, wytwarzania, prób w locie i dostaw. Proces modernizacji rozpocznie się już w kwietniu 2007r.


Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Wódka również z owoców?

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: