eGospodarka.pl
bezpłatny program PIT 2019

eGospodarka.plWiadomościTechnologieInternet › Ataki irańskich hakerów wymierzone w zagraniczne firmy

Ataki irańskich hakerów wymierzone w zagraniczne firmy

2020-01-13 12:20

Ataki irańskich hakerów wymierzone w zagraniczne firmy

Haker © Artur Marciniec - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

W związku z wydarzeniami w Iraku, które zelektryzowały świat, eksperci Check Point Software Technologies rozpoczęli dokładniejszy monitoring przestrzeni cybernetycznej i ilości ataków APT w regionie Iranu i Iraku. Wykazał on zintensyfikowane działania hakerów irańskich wymierzone w zagraniczne firmy.
Według firmy Check Point co tydzień na celowniku irańskich grup APT znalazło się co najmniej 35 dużych, międzynarodowych organizacji. 19 proc. cyberataków było wymierzonych w cele tureckie, 17 proc. - w cele amerykańskie, a 7 proc. przeciwko celom izraelskim. Wśród atakowanych firm nie znalazły się cele w Polsce.

1/4 globalnych celów Irańskich hakerów była celami rządowymi, kolejna jedna czwarta była przeciwko sektorowi finansowemu (bankom, VC itp.), a około jedna dziesiąta była skierowana przeciwko celom produkcyjnym.

Takie wnioski płyną z raportów wygenerowanych z systemu ThreatCloud należącego do Check Pointa. System ten śledzi, w jaki sposób i gdzie mają miejsce cyberataki w czasie rzeczywistym, i który posiada swoje bazy w 180 krajach i ponad 100 000 organizacjach na całym świecie.
- Liczby te są dość podobne do tych sprzed amerykańskiego ataku. Chociaż relatywnie nie ma zmian w liczbie ataków irańskich grup APT, widzimy więcej niezależnych ataków przeprowadzanych przez prywatnych hakerów, którzy nie są powiązani ze znanym lub oficjalnym podmiotami irańskimi. Ataki te zwykle powodują uszkodzenie publicznych witryn internetowych, a ich celem jest wywołanie paniki bardziej niż realnej szkody – podkreśla Lotem Finkelstein, szef grupy wywiadu cybernetycznego Check Point.

fot. mat. prasowe

Które państwa były celem ataków Irańskich hakerów?

19% ataków było skierowanych przeciwko celom w Turcji

oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

bezpłatny program PIT 2019

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: