eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościKomunikaty firm › Planujesz stworzenie sklepu internetowego na Magento? Jak wybrać serwer?

Planujesz stworzenie sklepu internetowego na Magento? Jak wybrać serwer?

2022-08-01 13:16

Planujesz stworzenie sklepu internetowego na Magento? Jak wybrać serwer?

Planujesz stworzenie sklepu internetowego na Magento? Jak wybrać serwer? © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Komunikat PR

Sklep internetowy to obecnie jeden z bardziej perspektywicznych pomysłów na rozpoczęcie własnego biznesu i rozwój marki, o której tak długo marzyliśmy. Jednak już na samym początku, jeszcze przed wielkim startem przyjdzie nam dokonać bardzo ważnego wyboru. Jaką platformę e-commerce wybrać? Twoja decyzja padła na Magento, a teraz stoisz przed wyborem serwera, na którym umieścisz swój sklep. W ofercie firm hostingowych możemy znaleźć rozwiązanie pod tę platformę. Sprawdźmy, czy rzeczywiście dedykowany serwer pod Magento ma sens? I na co zwracać uwagę dokonując jego wyboru.

Magento jedna z najczęściej wybieranych platform e-commerce


Zacznijmy od jednego z najważniejszych powodów, dla których to właśnie platforma Magento powinna być rozwiązaniem dla naszego powstającego biznesu online. Mowa oczywiście o ogromnej popularności platformy, która na przestrzeni kilku ostatnich lat sukcesywnie zwiększa liczbę klientów, oferując im najwyższą jakość i potencjał do rozwoju swojej marki na całym świecie.

Nic tak nie zachęca nas do skorzystania z danego rozwiązania, jak pozytywne opinie innych przedsiębiorców i zaufanie, jakim obdarzają Magento. Ostatnie lata pokazują sukcesywny wzrost udziałów w rynku platform e-commerce - dzisiaj wartość rynkowa Magento, według portalu global4net.com wynosi ponad 13%. To sprawia, że ponad 200 tysięcy marek i sklepów korzysta już z pełnej, bogatej funkcjonalności Magento.

Dedykowany Serwer Magento


Jak w przypadku większości platform e-commerce, tak również Magento obliguje nas do zainwestowania w hosting bądź serwer, który stanowić będzie fundament naszego sklepu online. Jednak dobra informacja jest taka, że dostawca nowoczesnych rozwiązań dla sklepów internetowych nie pozostawia nas z tym wyborem samemu.

Musimy jednak na wstępie zaznaczyć, że Magento jako silnik e-commerce jest dość wymagający jeśli chodzi o wykorzystanie zasobów systemowych. Wśród minimalnych wymagań są m.in: ElasticSearch 7.6.x, Mail Transfer Agent (MTA) lub serwer SMTP, serwer nginx 1.18 lub Apache 2.4 czy PHP OPcache. Dlatego hosting współdzielony – z ograniczeniami pamięci i procesora na dłuższą metę nie będzie wystarczający. Rozwiązaniem, które powinieneś rozważyć jest serwer dedykowany pod Magento, integrujący wymagania stawiane nie tylko tej platformie, ale całej branży e-commerce.

fot. mat. prasowe

Wymagania Magento

Wśród minimalnych wymagań są m.in: ElasticSearch 7.6.x, Mail Transfer Agent (MTA) lub serwer SMTP, serwer nginx 1.18 lub Apache 2.4 czy PHP OPcache.



Na rynku znajdziemy usługodawców hostingowych, którzy w swoim portfolio mają rozwiązania dedykowane Magento. Jednym z nich, na którym warto bliżej się pochylić jest serwer dedykowany Magento od Kei.pl. Gwarantuje nie tylko niezwykłą wydajność aplikacji, ale również kontrolę nad jej działaniem. Jest to możliwe choćby ze względu, że architektura serwera od Kei.pl została oparta na skalowaniu horyzontalnym. Polega na tym, że obciążenie jest dzielone pomiędzy kilkoma serwerami gdzie funkcjonują instancje serwera www, nginx oraz php-fpm. W efekcie ruch, który jest notowany w aplikacjach webowych ulega rozłożeniu.

Dlaczego serwer dedykowany Magento?


Przyjrzyjmy się bliżej serwerowi dedykowanemu Magento od Kei.pl. Wśród jego niewątpliwych zalet znajduje się łatwość optymalizacji pod wyszukiwarki, elastyczna ścieżka zakupowa czy zdolność obsługi sklepu z rozbudowaną ilością produktów, sięgająca nawet powyżej 500 tysięcy.

Co dostajemy w zamian za umieszczenie naszego sklepu na serwerze dedykowanym Magento? Przede wszystkim gwarancje stabilności witryny, która w dzisiejszych, mocno konkurencyjnych czasach e-commerce jest kluczem do uzyskania przewagi. Stabilność sklepu internetowego będzie pozytywnie odbierana nie tylko przez klientów, ale też przez algorytmy Google, które zapewnią nam wysokie miejsce w rankingu wyszukiwań.

Jak wybrać serwer pod Magento?


Wybierając serwer dedykowany pod Magento musimy wziąć pod uwagę kilka aspektów. W tym artykule skupiamy się na:
  1. Wydajności hostingu Magento
    Zwróć uwagę na architekturę serwera, w jaki sposób jest w stanie zapewnić wysoką wydajność Twojego sklepu Magento. Czy jego parametry są w stanie zagwarantować szybkie ładowanie i brak przestojów w jego funkcjonowaniu. To właśnie wydajność hostingu Magento wpływa bezpośrednio na stabilność naszej witryny i zapewnia pozytywne doświadczenia użytkowników, którzy nigdy nie będą narzekać na zbyt długi czas ładowania strony.
  2. Wysoki poziom wsparcia
    Nie bez znaczenia pozostaje forma współpracy, którą oferuje hostingodawca. Poziom wsparcia, czas pracy specjalistów i wiedza, która pozwala odpowiedzieć na wszelkie pytania i w szybki sposób rozwiązać problem, to wyznacznik dobrego dostawcy serwera Magento. Chwilowe awarie to normalna sytuacja, jednak kluczem do naszego zadowolenia jest błyskawiczna reakcja zespołu wsparcia oraz powrót do stabilizacji serwera.
  3. Wysoka dostępność
    Bezawaryjna zdolność systemu do pracy i obsługi napływającego ruchu to fundament. Serwer dedykowany Magento od Kei.pl posiada zdolność rozbudowy do High Availibility. To sprawia, że w przypadku awarii jednego z serwerów, sklep będzie nadal funkcjonował bez żadnych przestojów. Będzie to możliwe dzięki automatycznemu przejęciu ruchu przez kolejną aplikację serwera.

Serwer Magento zapewni maksymalną wydajność naszego biznesu


Jeśli sama usługa hostingu nie jest wystarczająca na nasze potrzeby, istnieje możliwość skorzystania z oferty dedykowanego serwera, który został zaprojektowany z myślą o platformie Magento. W Kei.pl do dyspozycji użytkowników znajdziemy 3 pakiety rozwiązań serwerowych o zróżnicowanych parametrach, funkcjonalności oraz zakresie wsparcia. W razie potrzeby serwer może być skonfigurowany pod nasze indywidualne oczekiwania, dzięki czemu zwiększymy wydajność witryny oraz zyskamy możliwość dalszej rozbudowy naszego e-commerce. Takie rozwiązanie może zaoferować nam Kei.pl.

Jakie są podstawowe zalety wynikające ze skorzystania z dedykowanych serwerów? Przede wszystkim duży potencjał skalowalności. Podstawowe rozwiązanie z czasem może okazać się niewystarczające, dlatego też architektura bazująca na skalowaniu horyzontalnym zapewnia nam podział obciążenia pomiędzy kilkoma serwerami, co wpływa na utrzymanie optymalnego ruchu w aplikacjach webowych. Na korzyść warto również zaliczyć technologię Varnish, umożliwiającą błyskawiczne załadowanie i wyświetlenie konkretnej strony zawierającej produkt lub kategorie. W jaki sposób? Wysłane zapytanie nie trafia do serwera, a jest odbierane przez technologię Varnish, która może przechowywać odpowiedź w pamięci podręcznej. Jeśli zapytanie padło już wcześniej, odpowiedź, czyli wyświetlenie strony, może odbyć się błyskawicznie, bez kolejnego powtarzania całego procesu.

Stały monitoring serwerów oraz całodobowa pomoc techniczna


Co stanowi największą obawę przedsiębiorców, którzy decydują się na skorzystanie z oferty platformy e-commerce? Awaryjność serwera i brak ciągłości prawidłowego działania. Obawa ta jest jeszcze bardziej spotęgowana, gdy klient najzwyczajniej w świecie nie zna się na nowoczesnych technologiach.

Dlatego też Magento wraz z pełną funkcjonalnością platformy i serwera zapewnia techniczne wsparcie 24 godziny na dobę oraz stały monitoring serwerów. Taka pomoc okaże się nieoceniona, gdy doświadczymy jakiejkolwiek awarii. Support techniczny w błyskawiczny sposób zareaguje i zapewni nam prawidłowe funkcjonowanie witryny, która bez obaw o dalsze usterki będzie mogła się rozwijać.

Wysoka dostępność dzięki High Availability


Architektura serwera dedykowanego Magento pozwala na wdrożenie rozwiązania High Availability, zapewniającego ciągłą i bezawaryjną zdolność systemu do pracy. Jest to możliwe dzięki wdrożeniu klastra bazy danych oraz uruchomieniu kolejnych serwerów aplikacji.

To ważne w przypadku e-commerce, gdzie każda chociażby chwilowa niedostępność sklepu przynosi mierzalne straty finansowe. Poprzez wdrożenie HA, sklep jest w stanie obsłużyć w tym samym czasie więcej klientów, a w przypadku niespodziewanej awarii jednego z serwera, strona nadal będzie dostępna poprzez przejęcie ruchu przez kolejną aplikację serwera.

Magento to platforma e-commerce, którą cechuje swoboda dla budowania swojego sklepu. Możliwości, które oferuje są konkurencyjne względem innych rozwiązań dla sklepów internetowych. Aby w pełni je wykorzystać potrzebne są zarówno odpowiednie umiejętności dewelopera, który będzie w stanie wprowadzać i rozwijać sklep dzięki skalowanej platformie, a także odpowiednie zaplecze technologiczne – czyli dostawca usług hostingowych będący w stanie zapewnić serwer zoptymalizowany pod wymagający skrypt Magento.

oprac. : Komunikat PR

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: