eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościPublikacje › Techniki prezentacji - mowa ciała

Techniki prezentacji - mowa ciała

2006-08-16 11:00

Przeczytaj także: Techniki prezentacji - jak radzić sobie z tremą


Inną ważną zasada jest taka, by ubrać się neutralnie. Są pewne części garderoby, które mają znaczenie symboliczne, ubrania, które są przypisane do pewnych zawodów. Prowadząc prezentację, musisz za wszelką cenę unikać tego typu strojów. Buty wojskowe, skórzane kurtki, podarte dżinsy i bardzo krótkie spódnice to ubrania, które sprawiają, że ten, kto je nosi, zostaje zaklasyfikowany do określonej grupy, podobnie jak osoby, które mają na sobie bluzkę zapiętą pod szyję i kostium czy ciemny, dwurzędowy garnitur z kamizelką.

Jeśli nie jesteś do końca pewien, jak masz się ubrać na prezentację, proponujemy, abyś po prostu zapytał kogoś, kto ma w tej sferze doświadczenie. Dobrym pomysłem może być także założenie oficjalnego stroju, który w razie czego można zmodyfikować.

Podsumowanie

Pamiętaj, że jeśli słuchaczom nie spodoba się to, co zobaczą, tym bardziej nie spodoba im się to, co usłyszą. Wizualne wrażenia są podczas twojej prezentacji ważniejsze niż cokolwiek innego. Naucz się poruszać, gestykulować, ubierać i panować nad mimiką tak, aby podkreślała ona argumenty zawarte w twojej prezentacji. Słuchacze będą wtedy mieli większe zaufanie do ciebie jako mówcy. Podniesie to także wartość twojej prezentacji.

fot. mat. prasowe



Artykuł powstał na podstawie książki "Techniki prezentacji", Björn Lunden i Lennart Rosell, wydawnictwo BL Info Polska Sp. z o.o., Gdańsk 2006.

poprzednia  

1 ... 6 7

oprac. : BL Info Polska BL Info Polska

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: