eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Koniunktura przemysłowa XI 2015

Koniunktura przemysłowa XI 2015

2015-11-23 12:25

Przeczytaj także: Koniunktura przemysłowa X 2015


6. Ogólny klimat koniunktury według województw (dane wg siedziby przedsiębiorstwa)


W listopadzie podmioty ze wszystkich województw prowadzące działalność w zakresie przetwórstwa przemysłowego zgłaszają pozytywne opinie dotyczące koniunktury, choć często ostrożniejsze niż przed miesiącem, najbardziej korzystne – jednostki z województw podkarpackiego, wielkopolskiego, małopolskiego i mazowieckiego.

fot. mat. prasowe

Przetwórstwo przemysłowe i budownictwo - koniunktura wg województw

W listopadzie podmioty ze wszystkich województw prowadzące działalność w zakresie przetwórstwa przemysłowego zgłaszają pozytywne opinie dotyczące koniunktury


Jednostki z większości województw prowadzące działalność w zakresie budownictwa oceniają w listopadzie koniunkturę pesymistycznie i gorzej niż przed miesiącem. Najbardziej negatywne opinie formułują podmioty z województwa lubuskiego, natomiast korzystne i lepsze niż przed miesiącem – jedynie z województwa podlaskiego oraz, w mniejszy stopniu, z województwa opolskiego.

W listopadzie najbardziej korzystnie koniunkturę w handlu hurtowym oceniają jednostki z województw opolskiego i mazowieckiego. Najbardziej pesymistyczne opinie formułują przedsiębiorstwa z województwa świętokrzyskiego.


Najbardziej optymistycznie koniunkturę w handlu detalicznym oceniają w listopadzie przedsiębiorstwa, których siedziba znajduje się w województwie łódzkim i mazowieckim. Pesymistyczne oceny w tym zakresie zgłaszają przede wszystkim przedsiębiorstwa z województwa lubelskiego.

Najkorzystniejsze oceny koniunktury w listopadzie zgłaszają jednostki z sekcji transport i gospodarka magazynowa mające siedzibę w województwie opolskim.

Najbardziej pesymistycznie oceniają koniunkturę podmioty mające siedzibę w województwie łódzkim, podkarpackim oraz świętokrzyskim

W większości województw podmioty z sekcji działalność związana z zakwaterowaniem i gastronomią oceniają w listopadzie koniunkturę negatywnie. Najbardziej pesymistycznie, choć lepiej niż w październiku, oceniają koniunkturę podmioty z województwa lubuskiego i wielkopolskiego. Najbardziej korzystne oceny koniunktury zgłaszają jednostki, których siedziba znajduje się w województwie śląskim oraz warmińsko-mazurskim.

Podmioty z sekcji informacja i komunikacja ze wszystkich województw (z wyjątkiem lubelskiego) oceniają w listopadzie koniunkturę pozytywnie. Najbardziej optymistyczne oceny koniunktury, zbliżone do zgłaszanych w październiku, odnotowują podmioty mające siedzibę w województwie łódzkim i podkarpackim.

7. Wskaźnik syntetyczny koniunktury gospodarczej (SI)


Wskaźnik syntetyczny koniunktury gospodarczej (SI) kształtuje się w listopadzie na poziomie nieznacznie wyższym od notowanego przed miesiącem i przed rokiem.

W porównaniu z październikiem br. składowe dotyczące przemysłu, budownictwa i usług w niewielkim stopniu rosną, natomiast odnoszące się do handlu – utrzymują się na zbliżonym poziomie. W skali roku wzrasta wartość składowej w przemyśle, budownictwie i handlu, natomiast dla usług – kształtuje się na podobnym poziomie. Wskaźnik dla usług jako jedyny pozostaje na poziomie poniżej 100.

Wskaźniki ocen diagnostycznych i prognostycznych są wyższe zarówno od zgłaszanych przed miesiącem jak i przed rokiem. Wskaźnik diagnostyczny kształtuje się na poziomie poniżej 100, natomiast prognostyczny – powyżej.

poprzednia  

1 ... 5 6

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: