eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Aplikacje biznesowe muszą być wydajne

Aplikacje biznesowe muszą być wydajne

2016-02-18 12:08

Przeczytaj także: Chmura obliczeniowa = korzyści biznesowe


Chmura sprzyja biznesowi, ale również bardziej go komplikuje


Migracja aplikacji do chmury dała dodatkowe korzyści biznesowi, jednakże przyniosła również wiele wyzwań. Prawie wszyscy (95%) respondenci używają w pracy aplikacji biznesowych opartych na chmurze. 79% badanych twierdzi, że wykorzystanie opartych na aplikacji chmurowych zwiększy się w przeciągu najbliższych dwóch lat, a 73% twierdzi, że przeniesienie najważniejszych aplikacji biznesowych do chmury zwiększyło produktywność. Dodatkowe korzyści płynące z modelu chmurowego to: elastyczność (50%), oszczędność kosztów (39%), większa elastyczność biznesowa (36%) oraz wzrost współpracy wewnątrz organizacji (36%).

Takie są pozytywne strony wykorzystania aplikacji w chmurze. Złą wiadomością jest jednak to, że w hybrydowym środowisku trudniej jest uzyskać pełny wgląd w skomplikowaną architekturę, która jest rezultatem używania zarówno aplikacji w chmurze jak i aplikacji lokalnych. 84% respondentów twierdzi, że rozwiązywanie problemów związanych z wydajnością aplikacji jest zdecydowanie trudniejsze w hybrydowym środowisku IT. Według ankiety Forrester, ponad połowa firm (51%) twierdzi, że skomplikowanie środowiska aplikacyjnego jest obecnie największą przeszkodą z jaką muszą się zmierzyć na drodze do zwiększenia wydajności aplikacji. Według respondentów, naprawienie poważnych problemów dotyczących aplikacji zajmuje obecnie około siedmiu godzin!

Podsumowując, osoby decyzyjne zgodnie twierdzą, że wydajność aplikacji jest kluczowa dla wydajności biznesu i osiąganych wyników. Jedną z metod jest wykorzystanie aplikacji chmurowych oraz hybrydowej sieci aby zwiększyć zarówno produktywność jak i zwiększyć lojalność klientów i pracowników. Należy jednak nie zapominać że chmura i środowisko hybrydowe tworzą nowe wyzwania dotyczące wydajności aplikacji, które mogą także negatywnie wpłynąć na działania biznesowe. Osoby decyzyjne często nie wiedzą dlaczego aplikacje działają wolno oraz co zrobić aby temu zapobiec. W dzisiejszych czasach aby dostarczyć wysoką wydajność aplikacji w hybrydowych środowiskach firmy muszą korzystać z kompleksowych rozwiązań, które zapewniają pełny wgląd, optymalizację i kontrolę.

Metodologia badania Riverbed Global Application Performance Survey
Riverbed Global Application performance Survey 2015 powstał w wyniku badania online przeprowadzonego przez Wakefield Research na próbie 900 osób decyzyjnych z firm posiadających przychód ponad 500 milionów dolarów. Przez „osoby decyzyjne” należy rozumieć osoby na stanowiskach menadżerskich lub wyższych. Badanie zostało przeprowadzone w październiku 2015 w ośmiu krajach: Stanach Zjednoczonych, Brazylii, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Chinach, Australii i Indiach. Spośród 900 badanych, 200 z nich znajdowało się w Stanach Zjednoczonych, a na każdy kolejny kraj przypadło 100 badanych.

poprzednia  

1 2

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: