eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościMedia › Monitoring mediów: cytowania IX 2018

Monitoring mediów: cytowania IX 2018

2018-10-25 09:27

Monitoring mediów: cytowania IX 2018

Gazety © sebra - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (7)

Z analizy przeprowadzonej przez Newton Media wynika, że we wrześniu 2018 roku na pozycji lidera cytowań wśród dzienników ogólnopolskich jest wciąż Gazeta Wyborcza. Zmiany zaszły na kolejnych miejscach podium. Rzeczpospolita spadła na pozycję trzecią. Na miejscu drugim uplasował się Super Express. Wśród dzienników regionalnych na pierwszej pozycji Dziennik Bałtycki, a wśród tygodników ogólnopolskich Gazeta Polska.
Gazeta Wyborcza pozycję lidera zawdzięcza publikacji artykułu z drugiej połowy sierpnia na temat projektu Roberta Biedronia, który ma nosić nazwę „Kocham Polskę”.

RANKING CYTOWAŃ
Dzienniki ogólnopolskie


Wśród dzienników ogólnopolskich we wrześniu 2018 roku na pierwszym znalazła się Gazeta Wyborcza (174), na miejscu drugim - Super Express (126), a na trzecim uplasował się Rzeczpospolita (93).

Na kolejnych pozycjach znalazły się: Fakt (81), Dziennik Gazeta Prawna (51), Przegląd Sportowy (21), Puls Biznesu (18), Gazeta Polska Codziennie (8), Nasz Dziennik (4), Parkiet (3), Trybuna (1).

Dzienniki regionalne


Najczęściej cytowanym dziennikiem regionalnym został we wrześniu 2018 roku Dziennik Bałtycki (13). Drugie miejsce należało do Głosu Wielkopolski (11), a na trzecim miejscu znalazły się Polska The Times i Gazeta Krakowska (6).

Tygodniki ogólnopolskie


We wrześniu 2018 liderem na podium rankingu najczęściej cytowanych tygodników ogólnopolskich został Gazeta Polska (30). Najczęściej cytowano artykuł pt. „Rosjanie podmienili czarne skrzynki tupolewa”: 10 kwietnia 2010 r. w Smoleńsku Rosjanie znaleźli nieuszkodzone rejestratory lotu polskiego tupolewa, które po zapakowaniu w worki zostały zabrane z wrakowiska i zniknęły. W ich miejscu kilka godzin później pojawiły się identycznie wyglądające skrzynki – tyle że z poważnymi uszkodzeniami”.

Drugie miejsce w rankingu Newton Media zajął Do Rzeczy (29), a trzecie – Polityka (28).

fot. mat. prasowe

Wykres 1. Liczba cytowań dzienników ogólnopolskich

We wrześniu liderem zestawienia w grupie dzienników ogólnopolskich została Gazeta Wyborcza.


fot. mat. prasowe

Wykres 2. Liczba cytowań dzienników regionalnych

Wśród dzienników regionalnych na pierwszej pozycji uplasował się Dziennik Bałtycki.


fot. mat. prasowe

Wykres 3. Liczba cytowań tygodników ogólnopolskich

Wśród tygodników ogólnopolskich na pierwszej pozycji znalazła się Gazeta Polska.


RANKING CYTOWAŃ I INFORMACJI
Dzienniki ogólnopolskie


Wśród dzienników ogólnopolskich we wrześniu 2018 roku najczęściej pisano o Gazecie Wyborczej (183). Na drugim miejscu znalazł się Super Express (128), a na trzecim Rzeczpospolita (119). Najwięcej informacji pojawiło się na temat Rzeczpospolitej (26).

fot. mat. prasowe

Wykres 4. Liczba cytowań i informacji na temat dzienników ogólnopolskich

Wśród dzienników ogólnopolskich najczęściej pisano o Gazecie Wyborczej.


Dzienniki regionalne


Wśród dzienników regionalnych na pierwszym miejscu znalazł się Dziennik Bałtycki (14), na drugim Głos Wielkopolski (12), a na trzecim Gazeta Pomorska (9). Najwięcej informacji pojawiło się na temat Gazety Pomorskiej (5).

fot. mat. prasowe

Wykres 5. Liczba cytowań i informacji na temat dzienników regionalnych

Wśród dzienników regionalnych na pierwszym miejscu znalazł się Dziennik Bałtycki.


Tygodniki ogólnopolskie


Wśród tygodników ogólnopolskich na pierwszym miejscu znalazł się tygodnik Polityka (54), na drugim Do Rzeczy (38), a na trzecim Gazeta Polska (36). Najwięcej informacji pojawiło się na temat tygodnika Polityka (26).

fot. mat. prasowe

Wykres 6. Liczba cytowań i informacji na temat tygodników ogólnopolskich

Wśród tygodników ogólnopolskich na pierwszym miejscu znalazł się tygodnik Polityka.


Badanie przeprowadzono na podstawie dzienników i tygodników ogólnopolskich oraz dzienników regionalnych. Uwzględniono wszystkie artykuły, które ukazały się w mediach w okresie od 1 do 30 września 2018 r., w których cytuje się i powołuje na badane media. Wyszukiwano tytuł pozycji uwzględniając pełną deklinację. Uwzględniono również nazwy potoczne, np. Rzepa (zamiast: Rzeczpospolita).

Każdy artykuł został przeczytany i sklasyfikowany jako cytowanie bądź informacja. Suma cytowań i informacji oddaje rzeczywistą liczbę artykułów, w których pojawił się choć raz tytuł badanego medium. Pojawienie się tytułu kilkukrotnie w jednym artykule jest traktowane jako jedna wzmianka.


oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: