eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościTechnologieInternet › ESET: zagrożenia internetowe XI 2011

ESET: zagrożenia internetowe XI 2011

2011-12-16 10:26

Przeczytaj także: ESET: zagrożenia internetowe X 2011


6. Win32/Autoit
Pozycja w poprzednim rankingu: 7
Odsetek wykrytych infekcji: 1.53%


Robak internetowy, który rozprzestrzenia się za pośrednictwem nośników danych lub przez MSN. Win32/Autoit przedostaje się do komputera z zainfekowanej strony internetowej lub jako jeden z elementów innego złośliwego programu. Po zainfekowaniu systemu zagrożenie szuka na dysku wszystkich plików

7. Win32/Sality
Pozycja w poprzednim rankingu: 5
Odsetek wykrytych infekcji: 1.03%


Sality to zagrożenie polimorficzne. Po zagnieżdżeniu się w komputerze swojej ofiary usuwa z rejestru klucze powiązane z aplikacjami zabezpieczającymi, a następnie tworzy w rejestrze wpis, dzięki któremu może uruchamiać się każdorazowo przy starcie systemu operacyjnego. Sality modyfikuje pliki z rozszerzeniami EXE oraz SCR.

8. Win32/Ramnit
Pozycja w poprzednim rankingu: 8
Odsetek wykrytych infekcji: 0.97%


Wirus infekuje pliki dll i exe oraz wyszukuje pliki htm i html, w które wpisuje złośliwe instrukcje. Program uruchamia się przy każdym starcie systemu. Wykorzystuje lukę systemu, pozwalającą na uruchomienie dowolnego kodu. Może być sterowany zdalnie i pisywać zrzuty ekranu użytkownika, wysyłać zgromadzone informacje, ściągać pliki ze zdalnego komputera lub Internetu, a także uruchamiać pliki wykonywalne i uruchamiać lub wyłączać komputer.

9. JS/TrojanDownloader.Iframe.NKE
Pozycja w poprzednim rankingu: 9
Odsetek wykrytych infekcji: 0.79%


Koń trojański, który przekierowuje przeglądarkę na określony adres URL, pod którym mieści się złośliwe oprogramowanie. Kod złośliwego programu zwykle ukrywa się na stronach HTML.

10. Win32/PSW.OnLineGames
Pozycja w poprzednim rankingu: 10
Odsetek wykrytych infekcji: 0.75%


Rodzina zagrożeń oznaczana przez laboratoria ESET jako Win32/PSW.OnLineGames to programy typu koń trojański, które działają również jako keyloggery oraz rootkity. Gromadzą one loginy oraz hasła, za pomocą których gracze logują się do gier typu MMORPG, takich jak Lineage, World of Warcraft czy Second Life, a następnie przesyłają je do hakera. Ten typ zagrożeń jest wyjątkowo popularny wśród polskich użytkowników.

poprzednia  

1 2 3

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: