eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościMedia › Monitoring mediów: cytowania V 2018

Monitoring mediów: cytowania V 2018

2018-06-27 10:14

Monitoring mediów: cytowania V 2018

Gazety © volhanalhachova - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (7)

Z analizy przeprowadzonej przez Newton Media wynika, że w maju 2018 roku mamy zmianę na pozycji lidera cytowań wśród dzienników ogólnopolskich - tym razem jest to Gazeta Wyborcza awansująca z pozycji trzeciej. Na miejscu drugim uplasował się Super Express, a na pozycji trzeciej lider kwietnia, czyli Rzeczpospolita. Wśród dzienników regionalnych nowym liderem został Polska The Times, a wśród tygodników ogólnopolskich zwycięża tym razem Newsweek Polska.
Gazeta Wyborcza pozycję lidera zawdzięcza artykułowi, w którym opisano zachowanie policjantów z podpoznańskich Pobiedzisk. Otrzymali oni zgłoszenie o leżącym przy drodze mężczyźnie. Zamiast wezwać karetkę, policjanci wywieźli mężczyznę do lasu. Ten niedługo później zmarł. Jak informuje „Gazeta Wyborcza”, możliwa jest wersja, że policjanci wywieźli mężczyznę do lasu, gdyż akurat kończyła im się służba i chcieli szybko wrócić do domu.

RANKING CYTOWAŃ
Dzienniki ogólnopolskie


Wśród dzienników ogólnopolskich w maju 2018 roku na pierwszym znalazła się Gazeta Wyborcza (153), na miejscu drugim - Super Express (151), a na trzecim uplasowała się Rzeczpospolita (123).

Na kolejnych pozycjach znalazły się:
Fakt (94), Dziennik Gazeta Prawna (46), Przegląd Sportowy (31), Puls Biznesu (10), Nasz Dziennik (7), Gazeta Polska Codziennie (4), Parkiet (3) i Trybuna (2).

Dzienniki regionalne


Najczęściej cytowanym dziennikiem regionalnym został w maju 2018 roku Polska The Times (16). Na dalszych miejscach podium na miejscu drugim Głos Wielkopolski (11), a na trzecim miejscu znalazły się Dziennik Bałtycki i Dziennik Łódzki (po 10).

Tygodniki ogólnopolskie


W maju 2018 liderem na podium rankingu najczęściej cytowanych tygodników ogólnopolskich został Newsweek Polska (31). Najczęściej cytowano wyniki sondaży po konwencji wyborczej PiS: „Gdyby wybory odbyły się w dziś - pisze Newsweek - na Prawo i Sprawiedliwość zagłosowałoby 42 proc. Polek i Polaków, na Platformę Obywatelską - 23 proc. Trzeci wynik uzyskałaby partia Kukiz’15, na którą zagłosowałoby 11 proc. wyborców”.

Drugie miejsce w rankingu Newton Media zajęła Polityka (26), a trzecie – Sieci (21).

fot. mat. prasowe

Wykres 1. Liczba cytowań dzienników ogólnopolskich

W maju liderem zestawienia w grupie dzienników ogólnopolskich została Gazeta Wyborcza (153).


fot. mat. prasowe

Wykres 2. Liczba cytowań dzienników regionalnych

Wśród dzienników regionalnych na pierwszej pozycji uplasował Polska The Times (16).


fot. mat. prasowe

Wykres 3. Liczba cytowań tygodników ogólnopolskich

Wśród tygodników ogólnopolskich na pierwszej pozycji znalazł się Newsweek Polska (31).


RANKING CYTOWAŃ I INFORMACJI
Dzienniki ogólnopolskie


Wśród dzienników ogólnopolskich w maju 2018 roku najczęściej pisano o Gazecie Wyborczej (233). Na drugim miejscu znalazł się Super Express (155), a na trzecim Rzeczpospolita (141). Najwięcej informacji tradycyjnie pojawiło się na temat Gazety Wyborczej (80).

fot. mat. prasowe

Wykres 4. Liczba cytowań i informacji na temat dzienników ogólnopolskich

Wśród dzienników ogólnopolskich najczęściej pisano o Gazecie Wyborczej (233).


Dzienniki regionalne


Wśród dzienników regionalnych na pierwszym miejscu znalazła się Polska The Times (24), na drugim Głos Wielkopolski (12), a na trzecim Gazeta Pomorska (11). Najwięcej informacji pojawiło się na temat Gazety Pomorskiej (11).

fot. mat. prasowe

Wykres 5. Liczba cytowań i informacji na temat dzienników regionalnych

Wśród dzienników regionalnych na pierwszym miejscu znalazła się Polska The Times (24).


Tygodniki ogólnopolskie


Wśród tygodników ogólnopolskich na pierwszym miejscu znalazł się Newsweek Polska (57), na drugim Polityka (29), a na trzecim Wprost (24). Najwięcej informacji pojawiło się na temat tygodnika Newsweek Polska (26).

fot. mat. prasowe

Wykres 6. Liczba cytowań i informacji na temat tygodników ogólnopolskich

Wśród tygodników ogólnopolskich na pierwszym miejscu znalazł się Newsweek Polska (57).


Badanie przeprowadzono na podstawie dzienników i tygodników ogólnopolskich oraz dzienników regionalnych. Uwzględniono wszystkie artykuły, które ukazały się w mediach w okresie od 1 do 31 maja 2018 r., w których cytuje się i powołuje na badane media. Wyszukiwano tytuł pozycji uwzględniając pełną deklinację. Uwzględniono również nazwy potoczne, np. Rzepa (zamiast: Rzeczpospolita).

Każdy artykuł został przeczytany i sklasyfikowany jako cytowanie bądź informacja. Suma cytowań i informacji oddaje rzeczywistą liczbę artykułów, w których pojawił się choć raz tytuł badanego medium. Pojawienie się tytułu kilkukrotnie w jednym artykule jest traktowane jako jedna wzmianka.


oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: