eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościKomunikaty firm › Sposoby na trudne kredyty z opóźnieniami w BIK

Sposoby na trudne kredyty z opóźnieniami w BIK

2023-04-17 16:30

Sposoby na trudne kredyty z opóźnieniami w BIK

Sposoby na trudne kredyty z opóźnieniami w BIK © unsplash

Komunikat PR

W jaki sposób uzyskać trudny kredyt, gdy negatywne dane widnieją w Biurze Informacji Kredytowej? Opóźnienia w spłacie zobowiązań wpływają na naszą zdolność kredytową. Z tym problemem jednak możemy się uporać. Musimy tylko wiedzieć, gdzie w takiej sytuacji mamy szansę otrzymać pozytywną decyzję kredytową.
Biuro Informacji Kredytowej odnotowuje wszelkie problemy, które mieliśmy w związku ze spłatą swoich zobowiązań. Do baz BIK sięgają przede wszystkim banki oraz niektóre instytucje pozabankowe. Kredyt udzielany jest m.in. na podstawie widniejących tam informacji. Jeśli nie świadczą one o nas dobrze, to nasza zdolność kredytowa nie będzie zbyt wysoka. Na jej obniżenie wpływają m.in. opóźnienia w spłacie zobowiązań. Na szczęście istnieją podmioty oferujące tzw. trudny kredyt gotówkowy.

Opóźnienia w BIK - na czym polegają?


Opóźnienia w BIK to sytuacje, w których nie uregulowaliśmy ciążących zaległości na czas. Zapis o nich pojawia się w bazie Biura Informacji Kredytowej. Może dotyczyć to kredytów lub pożyczek z przeszłości, ale też bieżących produktów bankowych i wciąż niespłaconego zadłużenia.

Taki negatywny wpis sprawia, że nasz wniosek kredytowy może zostać odrzucony lub przyjęty na mniej korzystnych warunkach. Dzieje się tak, ponieważ stajemy się dla instytucji finansowej mniej wiarygodni. Istnieje potencjalne ryzyko, że po otrzymaniu pieniędzy kolejny raz będziemy mieli problem z terminową spłatą zobowiązania. Przez to na naszą niekorzyść zmianie ulec może:
  • całkowity koszt kredytu,
  • całkowita kwota kredytu,
  • wysokość oprocentowania.

Tym sposobem dostępna oferta nie będzie spełniać naszych wymagań. Niekorzystne mogą być warunki wysokości raty kredytu, czasu jego spłaty czy ostatecznej ceny, jaką zapłacimy. Często też w wielu instytucjach przez znaczne opóźnienia nie będziemy w ogóle mieć zdolności kredytowej. W takiej sytuacji bank nie zgodzi się na przyznanie pieniędzy. A to stanowi już bardzo poważny problem, gdy znajdziemy się w trudnej sytuacji finansowej.

Jakie są skutki opóźnień w spłacie rat?


Opóźnienia w spłacie zobowiązań to niejedyna kwestia, przez którą możemy mieć kłopot z otrzymaniem standardowego kredytu. Oprócz niej zadbać musimy też o m.in.:
  • pozytywną historię kredytową - po negatywnym wpisie wskazane jest zaciągnięcie innych zobowiązań i ich regularne, wzorowe spłacanie. To postawi nas w dobrym świetle i pozwoli ocenić opóźnienie jako jednorazowy wypadek przy pracy;
  • brak powtarzalności w opóźnieniach - taktyka z powyższego punktu się nie sprawdzi, jeśli mamy na koncie wiele opóźnień i zaległości. Ubiegając się o kredyt, musimy postarać się wszystko uregulować zgodnie z harmonogramem spłat;
  • regularne dochody - bankom zależy na pewności, że damy radę oddawać im pieniądze zgodnie z umową. Jeśli więc co miesiąc dostajemy pensję, która wskazuje na brak problemów z wypłacalnością, nasze szanse na otrzymanie kredytu rosną;
  • odpowiednia wysokość dochodów - nasza pensja powinna być adekwatna do wysokości zobowiązania, o które się staramy. Zbyt wysokie oczekiwania i bardzo niska wypłata mogą skutkować odrzuceniem wniosku lub propozycją innej oferty, która nie będzie nam odpowiadała.

Kredyty z opóźnieniami w BIK - co to?


Co pomoże nam rozwiązać problemy z negatywnymi wpisami w BIK? Kredyt z opóźnieniami! To produkt przygotowany z myślą o osobach, które obecnie lub w przeszłości miały problemy z terminowym regulowaniem zaciągniętych zobowiązań.

Najczęściej tzw. trudne kredyty z opóźnieniami w BIK oferują instytucje pozabankowe. Produkty te są w praktyce pożyczkami, ale zwykle nie wymagają wypełniania wielu formalności.
  1. Wniosek wypełniamy w pełni zdalnie bez wizyty w stacjonarnej siedzibie firmy.
  2. Z szeregu formalności wystarczy nam tylko internet, dowód osobisty i zweryfikowanie swojej tożsamości.
  3. Przelew przychodzi prosto na nasze konto, niejednokrotnie nawet tego samego dnia.

Alternatywnym rozwiązaniem są kredyty bankowe z opóźnieniami w BIK. Tej opcji nie znajdziemy w każdym banku, ale czasem się zdarzają i bywają dość atrakcyjne. Najczęściej zakładają spełnienie przez osobę zadłużoną dodatkowych warunków. Może to być np. konieczność wyrażenia zgody na wyższe oprocentowanie czy też znalezienie współkredytobiorcy o dobrej historii kredytowej. Często wypłacenie pieniędzy trwa tutaj dłużej niż w przypadku instytucji pozabankowych.

Dla kogo są kredyty z opóźnieniami w BIK?


Kredyt z opóźnieniami w BIK to rozwiązanie skierowane do osób, które znalazły się w trudnej sytuacji finansowej. Najczęściej sięgają po to rozwiązanie ludzie potrzebujący dodatkowych środków na koncie w jak najkrótszym czasie. Zdarza się, że wynika to z wystąpienia nagłych zdarzeń. Może to być niespodziewana choroba, śmierć w rodzinie czy awaria niezbędnych sprzętów i urządzeń domowych. Bywa, że trudny kredyt jest ostatnią deską ratunku, gdy nasza historia kredytowa zawiera wiele negatywnych wpisów.

Warunki przyznawania kredytów z opóźnieniami zależą od polityki konkretnej instytucji finansowej. Zawsze przed wysłaniem wniosku warto zapoznać się z zasadami jej działania. Najczęściej produkty te są dla osób:
  • pełnoletnich,
  • mających obywatelstwo polskie,
  • mieszkających na terenie naszego kraju,
  • legitymujących się ważnym dowodem osobistym.

Często wymagane jest posiadanie własnego konta bankowego, założonego na swoje nazwisko.

Jak banki patrzą na opóźnienia w BIK?


Po złożeniu wniosku o kredyt bank dokonuje tzw. scoringu. Jest to punktowa ocena, na podstawie której podejmowana jest decyzja o przyznaniu nam pieniędzy. Dotyczy to nie tylko wyrażenia zgody lub nie. Określa dodatkowo kwoty dostępnego zobowiązania, wysokość rat, oprocentowania, RRSO czy długość trwania umowy. Jednym z podstawowych punktów tego procesu jest weryfikacja danych w Biurze Informacji Kredytowej.

Obecne w BIK kredyty oraz szczegóły ich spłaty w ogromnym stopniu wpływają na weryfikację naszej zdolności. Obecność zaległości trudno uznać za pozytyw. Nie zawsze jednak od razu nas one dyskwalifikują. W wielu bankach wszystko zależy od czasu opóźnienia:
  • do 30 dni - często nie stanowi żadnego problemu. Banki w tym przypadku są wyrozumiałe, a raport BIK tak niewielkie opóźnienia oznacza kolorem zielonym. Oznacza to, że widoczne są one tak samo, jak zaległości spłacone w terminie. To najlepsza sytuacja dla nas, jako potencjalnych kredytobiorców;
  • od 30 do 60 dni - tu pojawiają się pierwsze problemy. Przekroczenie 30 dni może nam zaszkodzić, choć nie jest to regułą. Opóźnienia te oznaczane są kolorem pomarańczowym. Zwykle ich obecność jest znakiem dla banku, aby uważniej przeanalizował naszą sytuację. Pod uwagę brane są nasze inne zobowiązania, liczba opóźnień oraz kwota ciążących na nas zaległości. Od wszystkich tych wskaźników zależy, czy zostanie nam przyznany kredyt i na jakich warunkach;
  • powyżej 60 lub 90 dni - sytuacja najpoważniejsza, a wpis oznaczony w BIK na czerwono. Najczęściej na jego widok banki odmawiają udzielenia kredytu. Sporadycznie zdarza się, że dostajemy możliwość wyjaśnienia tej sytuacji, o ile była ona jednorazowa. Jeśli nasze argumenty są zasadne, a do opóźnienia np. nie doszło z naszej winy, mamy szansę na otrzymanie pieniędzy.

Nie wszystkie banki wprost określają, które oznaczenia są przez nie akceptowane. Czasem instytucje finansowe podchodzą do każdej sytuacji w sposób indywidualny. W takim przypadku, jeśli nasza historia kredytowa nie jest zbyt dobra, zawsze mamy szansę negocjować. Dobra praca, stałe zatrudnienie czy wysoka pensja mogą działać na naszą korzyść. Zdarza się też, że opóźnienia, do których doszło wiele lat temu, nie są dyskwalifikujące. Szczególnie często dotyczy to sytuacji, gdy po nich zaciągnęliśmy wiele innych zobowiązań i nigdy więcej taki problem już nie wystąpił.

Pamiętaj, że powyższe oznaczenia i ich rozumienie dotyczy tradycyjnych banków. W przypadku instytucji pozabankowych często limity te są o wiele łagodniejsze i bardziej elastyczne. Na rynku są nawet firmy, które w ogóle nie weryfikują naszego profilu w BIK. Wtedy nasze zaległości oraz czas ich trwania nie mają większego znaczenia. Wiązać się to może jednak z warunkami mniej korzystnymi z perspektywy finansowej (np. wyższym oprocentowaniem).

Trudne kredyty z opóźnieniem w BIK - jak otrzymać?


Najkorzystniejsze oferty kredytów z opóźnieniem w BIK znajdziemy na stronie https://www.czerwona-skarbonka.pl/trudne-kredyty/. Przygotowane zostało tam wygodne zestawienie, porównujące najlepsze propozycje dostępne na rynku. Uwzględniono w nim wszystkie aspekty istotne dla kredytobiorców:
  • okres spłaty - warto wybrać taki, dzięki któremu regularna spłata zobowiązania nie będzie dla nas problemem;
  • maksymalna pierwsza pożyczka - dostosujmy wysokość pożyczki do naszej sytuacji i możliwości finansowych. Skupmy się tylko na tych firmach, które pozwolą nam pożyczyć tyle pieniędzy, ile potrzebujemy;
  • czas wypłaty - bardzo często sięgamy po kredyty z opóźnieniami w BIK, gdy potrzebujemy pieniędzy jak najszybciej. Warto więc zwrócić uwagę tylko na te podmioty, które nie będą kazały nam czekać na przelew wiele dni;
  • opinie o firmie - zaciągając pożyczkę, zawsze warto korzystać z ofert przedsiębiorstw wiarygodnych i działających legalnie na polskim rynku. To powinno uchronić nas przed oszustwem i kradzieżą naszych danych i pieniędzy.

Spełniając powyższe podpunkty, bez problemu odnajdziesz ciekawą ofertę kredytu z opóźnieniem w BIK, który spełni Twoje oczekiwania. Nie stracisz też czasu na samodzielne przeglądanie stron firm pożyczkowych oraz rozmowy z konsultantami.

oprac. : Komunikat PR

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: