eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościKomunikaty firm › Na co trzeba uważać przy zlecaniu obsługi floty samochodowej

Na co trzeba uważać przy zlecaniu obsługi floty samochodowej

2021-12-22 12:52

Na co trzeba uważać przy zlecaniu obsługi floty samochodowej

Na co trzeba uważać przy zlecaniu obsługi floty samochodowej © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Komunikat PR

Chyba każdy zdaje sobie sprawę z tego jak istotne w dzisiejszych czasach są wszelkiego rodzaju środki transportu. Bez nich już nikt nie wyobraża sobie życia, ponieważ w szybszy i sprawniejszy sposób pozwalają wykonywać czynności, które kiedyś zajmowały bardzo dużo czasu. Szczególnie istotną rolę odgrywają samochody, które od jakiegoś czasu są nieodłącznym elementem większości, mniejszych i większych przedsiębiorstw.
Niezależnie od tego, czym dana firma się zajmuje i jak wielu pracowników zatrudnia, kluczem do rozwoju i pozyskiwania większej ilości klientów, jest odpowiednia flota samochodowa. Należy jednak pamiętać, że choć umocnienie i rozbudowa floty samochodowej to dobra inwestycja w przyszłość przedsiębiorstwa, to wiążą się z nią duże zobowiązania. Zapomnienie o nawet najdrobniejszych rzeczach, a tym bardziej o regularnych przeglądach i ewentualnych naprawach, może poważnie się odbić na firmie. Dlatego warto się bliżej przyjrzeć kilku istotnym kwestiom związanym z zarządzaniem flotą samochodową.

Czym jest flota samochodowa?


Od kilku samochodów do potężnego systemu środków transportu. Flotę samochodową można nazwać inaczej taborem samochodowym, który stanowi zespół pojazdów, działających w obrębie jednego przedsiębiorstwa lub firmy. Odpowiednio prowadzona flota samochodowa zapewnia przede wszystkim efektywność działania oraz mobilność na najwyższym poziomie każdemu przedsiębiorstwu, które ją posiada. Można wyróżnić dwa rodzaje floty samochodowej, jest to: flota osobowa i ciężarowa, a ich różnica polega przede wszystkim na sposobie w jaki zostaną wykorzystane. Najczęściej jest to transport produktów, przewóz osób, a także spedycja. Flotę samochodową stanowią między innymi autobusy, maszyny drogowe, czy tabor taksówek. W zależności od potrzeb konkretnej firmy, baza pojazdów może liczyć od kilku, do nawet kilkuset samochodów. Choć niewątpliwie ważną kwestią w tym wypadku jest ilość posiadanych przez przedsiębiorstwo aut, to nie można zapomnieć o tak ważnej kwestii, jaką jest ich kondycja i gotowość do pracy. Mała ilość pojazdów, to mały problem, jednak przy większej ilości, ktoś musi się zająć obsługą i zarządzaniem całą flotą samochodów.

Zarządzanie flotą samochodów - jak wygląda cały proces?


Zarządzanie flotą samochodową, to nic innego jak nadzorowanie i kontrola wszystkich pojazdów działających w obrębie danego przedsiębiorstwa. Jeszcze kilka lat temu cały proces zarządzania wyglądał zupełnie inaczej, jednak dziś dzięki najnowocześniejszych technologii i specjalistycznym narzędziom można nadzorować wszystkie samochody wchodzące w skład floty z jeszcze większą dokładnością i precyzją. Do głównych zadań osób zarządzających taborem samochodowym należą:
 • Monitorowanie lokalizacji pojazdów i kierowców,
 • Raportowanie zużycia paliwa,
 • Kompleksowe serwisowanie pojazdów,
 • Rozliczanie rachunków za paliwo,
 • Ubezpieczenia,
 • Prowadzenie przeglądów
 • Pomoc i obsługa
 • Prowadzenie statystyk
 • Kontrola towaru
 • Planowanie trasy
 • Komunikacja z kierowcami

Te wszystkie działania są podejmowane w celu poprawienia bezpieczeństwa kierowców i pojazdów, zwiększenia wydajności i efektywność pracy oraz usprawnienia funkcjonowania całej firmy na wielu obszarach jej działalności. Więcej o rozwiązaniach dla flot na https://eurowarsztat.pl/flota.

fot. mat. prasowe

Na co trzeba uważać przy zlecaniu obsługi floty samochodowej?

Powinno się dobrze sprawdzić firmę, która świadczy te usługi, przeczytać opinię na jej temat, dokładnie prześledzić oferowane przez nią świadczenia oraz zakres dostępnego pakietu. Niezwykle ważne jest także indywidualne podejście firmy zajmującej się zarządzaniem floty do klienta oraz ukierunkowaniem go na rozwój.


Obsługa floty: dlaczego warto zatrudnić specjalistę i na co trzeba uważać przy zlecaniu obsługi floty samochodowej?


Obsługa i zarządzanie flotą samochodową to zadanie dla osób, które znają się na swoje pracy i posiadają doświadczenie w tej branży. Zatrudnienie takiej osoby lub osób sprawi, że firma odczuje ogromną ulgę, a także będzie czerpać wiele płynących z tego korzyści. Nie należy jednak podejmować pochopnie decyzji o zleceniu obsługi floty.

Powinno się dobrze sprawdzić firmę, która świadczy te usługi, przeczytać opinię na jej temat, dokładnie prześledzić oferowane przez nią świadczenia oraz zakres dostępnego pakietu. Niezwykle ważne jest także indywidualne podejście firmy zajmującej się zarządzaniem floty do klienta oraz ukierunkowaniem go na rozwój. Dobrze prowadzona obsługa floty to same korzyści dla przedsiębiorstwa, które ją zleca, jednak wszystko należy robić ostrożnie i mieć na uwadze dobro swoje i swoich klientów.

oprac. : Komunikat PR

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: