eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościKomunikaty firm › Gdzie sprawdzi się narożnik XXL?

Gdzie sprawdzi się narożnik XXL?

2021-12-02 11:05

Gdzie sprawdzi się narożnik XXL?

Gdzie sprawdzi się narożnik XXL? © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (4)

Komunikat PR

Duży narożnik to niezwykle wygodny i funkcjonalny mebel, który wiele osób chciałoby w swoim salonie. Jednak nie wszędzie będzie to odpowiedni wybór. Kiedy możemy pozwolić sobie na narożnik XXL i jak najlepiej ustawić go w naszym wnętrzu?

Narożnik XXL - kiedy się na niego zdecydować?


Narożnik XXL, czyli taki, którego jeden z wymiarów jest większy niż 290 cm, to pożądane rozwiązanie wnętrzarskie. To czy możemy taki narożnik posiadać zależy przede wszystkim od wymiarów i układu naszego salonu.

Duży narożnik sprawdzi się przede wszystkim w otwartych salonach o wielofunkcyjnym charakterze. Takie salony najczęściej połączone są z aneksem kuchennym, często też pełnią funkcję jadalni. Są to duże pomieszczenia, więc dobrze będą w nich wyglądać meble o dopasowanych rozmiarach. Tym sposobem unikniemy uczucia pustki, które mogłoby wystąpić gdyby w obszernym wnętrzu postawić filigranowe meble.

Narożniki XXL mogą sprawdzić się też w mniejszych salonach, jednak jest wtedy dość trudny do aranżacji. Takie wnętrza muszą mieć odpowiedni układ, żeby narożnik dobrze się w nie wpasował. W małym salonie duży narożnik zwykle zajmie znaczącą część ścian, co ograniczy miejsce na inne meble. Tym samym niemal całe pomieszczenie stanie się kącikiem wypoczynkowym. Jego wymiary muszą być dobrze dobrane, a wybór przemyślany, żeby z całą pewnością zmieścił się w wyznaczonym miejscu.

fot. mat. prasowe

Szary narożnik do modnego salonu?

Szary narożnik to idealny komponent wystroju nowoczesnego salonu. O ile zależy Ci na nowoczesności i komforcie to tego typu rozwiązanie jest wręcz stworzone dla Ciebie.


Jak ustawić duży narożnik w salonie?


W przypadku dużych salonów najlepszym miejscem na ustawienie narożnika XXL jest ich centralna część. W ten sposób wyznaczymy przestrzeń kącika wypoczynkowego, zagospodarujemy otwartą przestrzeń i stworzymy przytulną atmosferę w salonie. Można postawić narożnik XXL także pod ścianą lub w rogu, ale powinniśmy to zrobić w przypadku gdy mamy zamiar zagospodarować środek pomieszczenia w inny sposób, na przykład stołem z krzesłami.

W małych salonach narożnik o dużych wymiarach z założenia musi stać w rogu pomieszczenia. Tym samym zajmie on jeden lub dwa kąty pokoju dziennego. To dobre rozwiązanie do mieszkań w których nie potrzebujemy dużej przestrzeni do przechowywania w salonie, a więc dwupokojowych, lub większych. Dzięki temu możemy ograniczyć funkcję salonu do wypoczynkowej i towarzyskiej. W takim wypadku po jednej stronie wystarczy ustawić narożnik, na przeciw którego znajdzie się szafka RTV ze sprzętem i telewizorem oraz regał na książki. W połączeniu z dywanem pod narożnikiem i stolikiem kawowym, stworzymy z naszego salonu wspaniałą strefę relaksu.

fot. mat. prasowe

Różowy rozkładany narożnik z funkcją spania?

Różowe rozkładane narożniki z funkcją spania to idealne rozwiązanie dla kobiet ceniących modne kolory.


Duży narożnik wybrać do dużego salonu


Wybór narożników XXL jest obecnie całkiem spory, ponieważ meble te są bardzo wygodne i zapewniają bardzo dużo miejsca do siedzenia czy leżenia. Jaki model wybrać w zależności od naszych potrzeb?

W przypadku narożników do dużego salonu, które stać będą w centralnej części pomieszczenia konieczne jest wybranie narożnika wolnostojącego, czyli z tapicerowaną tylną częścią. Dobrym wyborem na środek salonu może być narożnik o kształcie litery U. Dzięki symetrycznej budowie stworzy on zamkniętą przestrzeń kącika wypoczynkowego, tym samym łatwo wyznaczymy funkcjonalną przestrzeń w dużym salonie. Przykładem takich narożników są modele Rodrigo czy Argent. Jeżeli wolimy natomiast klasyczne modele w kształcie litery L, to sprawdzi się narożnik Lena.

Jeżeli wybieramy narożnik do dużego salonu możemy zdecydować się na modele bez funkcji spania. Dzięki swoim dużym wymiarom i tak będą pozwalały na okazjonalne przenocowanie gości, a będą one zwykle lżejsze wizualnie i tańsze niż rozkładany narożnik podobnych rozmiarów.

fot. mat. prasowe

Narożnik XXL do małego wnętrza - jaki wybrać?

Ciekawym rozwiązaniem są tutaj narożniki modułowe, takie jak modele Flavio i Flavio II. Występują one w różnych układach i rozmiarach, dzięki czemu możemy dopasować go do wnętrza.


Narożnik XXL do małego wnętrza - jaki wybrać?


Polecenie dużego narożnika do niewielkiego salonu jest dość trudne. Należy wybrać model, którego wymiary będą dobrze pasować do naszego wnętrza. Dlatego najważniejsze jest dokładne zmierzenie i zaplanowanie aranżacji.

Ciekawym rozwiązaniem są tutaj narożniki modułowe, takie jak modele Flavio i Flavio II. Występują one w różnych układach i rozmiarach, dzięki czemu możemy dopasować go do wnętrza. Narożnik modułowy składa się z części, które można rozłączyć, dlatego w razie potrzeby będziemy mogli łatwo zmniejszyć jego rozmiary i przemeblować salon bez kupowania nowych mebli wypoczynkowych. Narożniki modułowe mogą mieć zarówno układ U-kształtny, jak i w kształcie litery L.

Narożnik modułowy w kształcie litery U może zająć dwa narożniki mniejszego salonu i stworzyć luksusową lożę. Natomiast te w kształcie litery L pozwolą na zaaranżowanie dwóch ścian meblami innego rodzaju. Mimo modułowej budowy są to najczęściej narożniki z funkcją spania, dzięki czemu możliwe będzie przenocowanie gości czy oglądanie telewizji w pozycji leżącej.

Oczywiście można zdecydować się także na narożniki nie posiadające budowy modułowej, jeżeli tylko pasują one wymiarami do naszego wnętrza. Zamiast narożnika Flavio U można wybrać model Rodrigo, a zamiast modułowego narożnika w kształcie L, takie narożniki XXL jak Lena, Alvares czy Anton.

oprac. : Komunikat PR

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: