eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościKomunikaty firm › Tajemnice zimowej pielęgnacji - których składników nie może zabraknąć w Twoich kosmetykach?

Tajemnice zimowej pielęgnacji - których składników nie może zabraknąć w Twoich kosmetykach?

2021-11-25 13:05

Tajemnice zimowej pielęgnacji - których składników nie może zabraknąć w Twoich kosmetykach?

Tajemnice zimowej pielęgnacji © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (3)

Komunikat PR

Temperatura spadająca poniżej zera, śnieg i mroźny wiatr - wszystkie te zjawiska zwiastują nadciągającą zimę. Przy okazji odbijają się one na kondycji naszej skóry, która w czasie chłodniejszych miesięcy wymaga szczególnej troski i ochrony. Aby zapewnić jej właściwą pielęgnację, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na obecność cennych substancji odżywczych w wybieranych przez nas kosmetykach.

Najbardziej niezbędne – nawilżenie


Pozbawiona wilgoci skóra często traci zdrowy koloryt i staje się poszarzała, pojawiają się na niej niedoskonałości, brak jej również elastyczności i sprężystości. Zimowa aura szczególnie sprzyja przesuszaniu się cery, dlatego warto już od pierwszych chłodniejszych dni zapewnić jej optymalne nawilżenie. Pomoże w tym pielęgnacja oparta na naturalnych kosmetykach, a zwłaszcza kremach z dużą zawartością olejów i maseł roślinnych, których działanie wspomagają gliceryna, mocznik, aloes, miód i kwas hialuronowy, czyli naturalne nawilżacze ułatwiające wiązanie wody w komórkach. Bez ich pomocy nawet najlepszej jakości oleje i masła nie nawilżają, a jedynie tworzą na skórze ochronną powłokę. Wybierając krem na zimę, warto zadbać o to, aby posiadał on gęstą, „treściwą” konsystencję i był oparty na hydrolatach, a nie na czystej wodzie. Takie kosmetyki znajdziesz między innymi w ofercie marki Tołpa.

fot. mat. prasowe

Pamiętaj o dokładnym oczyszczeniu

Dogłębne, a zarazem łagodne oczyszczenie cery, które nie narusza jej bariery ochronnej, ma zimą szczególne znaczenie, jednak intensywnie działające żele przy dużo niższej temperaturze często nie zdają egzaminu - mogą przesuszać skórę albo zwiększać produkcję sebum.


Nie zapomnij o dokładnym oczyszczeniu


Dogłębne, a zarazem łagodne oczyszczenie cery, które nie narusza jej bariery ochronnej, ma zimą szczególne znaczenie. Intensywnie działające żele, których tak chętnie używamy latem, przy dużo niższej temperaturze często nie zdają egzaminu – mogą przesuszać skórę albo zwiększać produkcję sebum. Dlatego lepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie specjalnych olejków hydrofilowych (na przykład wzbogaconych o olej z rokitnika czy z awokado) lub mleczek przeznaczonych do oczyszczania twarzy, które jednocześnie zapewniają jej solidną porcję odżywienia. Codzienną pielęgnację możesz wzbogacić także o delikatne mydło roślinne, najlepiej z dużą ilością olejów, na przykład mydło Aleppo.

fot. mat. prasowe

Skuteczna ochrona to podstawa

Przy bardzo niskich temperaturach i silnym wietrze, warto zaaplikować na skórę krem o działaniu ochronnym, którego skład, bogaty chociażby w wosk pszczeli czy witaminę E, został skomponowany tak, aby chronić skórę przed działaniem niekorzystnych czynników zewnętrznych.


Skuteczna ochrona to podstawa


Przy bardzo niskich temperaturach i silnym wietrze, warto zaaplikować na skórę krem o działaniu ochronnym, którego skład, bogaty chociażby w wosk pszczeli czy witaminę E, został skomponowany tak, aby chronić skórę przed działaniem niekorzystnych czynników zewnętrznych. Produkty te często zawierają również parafinę, która zwalcza pieczenie oraz zapobiega powstawaniu podrażnień i zaczerwienień Nie zapominaj o częstej pielęgnacji dłoni, które są szczególnie wrażliwe na warunki pogodowe, a także regularnym smarowaniu ust pomadką lub balsamem, aby zapobiegać ich nadmiernemu przesuszeniu lub pękaniu.

Odpowiednio dobrane kosmetyki pełne cennych składników aktywnych pomogą Ci skutecznie zadbać o skórę podczas zimowych chłodów. Aby się o tym przekonać, wypróbuj doskonałej jakości produkty marki Tołpa i odkryj zupełnie nową jakość codziennej pielęgnacji: https://makeup.pl/brand/332063/.

oprac. : Komunikat PR

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: