eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościKomunikaty firm › Kiedy ubezpieczenie się opłaca? 3 rzeczy, o których warto wiedzieć

Kiedy ubezpieczenie się opłaca? 3 rzeczy, o których warto wiedzieć

2021-06-16 11:21

Kiedy ubezpieczenie się opłaca? 3 rzeczy, o których warto wiedzieć

Kiedy ubezpieczenie się opłaca? 3 rzeczy, o których warto wiedzieć © warakorn - fotolia.com

Komunikat PR

Zastanawiasz się nad wykupieniem ubezpieczenia w Wielkiej Brytanii, ale nie możesz odnaleźć się wśród dużej ilości dostępnych ofert i możliwości? Wybór najkorzystniejszego rozwiązania wcale nie musi być skomplikowany - wystarczy, że już na samym początku jasno określisz swoje oczekiwania i skupisz się na najważniejszych kwestiach. O czym warto pamiętać?

Nie każdy rodzaj ubezpieczenia jest Ci potrzebny


Przeglądając polisy oferowane przez firmy ubezpieczeniowe łatwo zauważyć, jak dużą różnorodnością charakteryzują się takie usługi. Ubezpieczenia dzielą się na różne kategorie w zależności od tego, do kogo są skierowane i jaki rodzaj ochrony oferują, znajdziesz więc wśród nich zarówno oferty dla firm, jak i klientów indywidualnych, pozwalające na zabezpieczenie samochodu, nieruchomości czy swoich finansów w przypadku utraty pracy.

Zanim jednak zdecydujesz się na wykupienie jakiejkolwiek polisy, zastanów się nad tym, czy faktycznie odpowiada Twoim potrzebom - na ile prawdopodobne jest, że w swoim życiu będziesz potrzebować właśnie takiego zakresu wsparcia, jaki oferuje? Wykorzystaj liczbę prezentowanych możliwości, by wybrać spośród nich te, które najlepiej sprawdzą się w Twojej sytuacji!

Popularne polisy ubezpieczeniowe:
  • ubezpieczenie samochodu (posiadanie podstawowego wariantu Third Party jest obowiązkowe),
  • ubezpieczenie na życie,
  • ubezpieczenie domu,
  • ubezpieczenie na wypadek chorób krytycznych,
  • ubezpieczenie na wypadek utraty źródła dochodu.

Kiedy warto kierować się ceną?


Na koszt danej polisy ubezpieczeniowej może wpływać bardzo wiele czynników, a często nawet podobne produkty mogą być wyceniane zupełnie inaczej w przypadku różnych ubezpieczycieli. Właśnie stąd bierze się popularność narzędzi jak porównywarka ubezpieczeń UK, które pozwalają na zapoznanie się z wieloma wariantami w jednym miejscu i ułatwiają podjęcie decyzji. Należy jednak pamiętać, że cena nigdy nie powinna być kwestią decydującą, ponieważ w rzeczywistości nie oddaje faktycznej wartości - nie warto więc automatycznie zakładać, że najdroższa opcja zapewnia najszerszy zakres ochrony. To, czy dany zakup będzie dla Ciebie korzystny, zależy przede wszystkim od zakresu oraz warunków wybranej polisy. Porównywanie cen ma sens jedynie w przypadku ofert dotyczących zbliżonych do siebie rozwiązań.

Dokładne przeczytanie warunków to podstawa


Jeszcze przed dokonaniem zakupu zapoznaj się ze szczegółowymi warunkami zawieranej umowy. To najskuteczniejszy sposób na zyskanie pewności, że zakres ochrony obejmuje istotne dla Ciebie przypadki i sytuacje. Zwróć uwagę również na ewentualne wykluczenia - to określone przez ubezpieczyciela zdarzenia, które nie są objęte możliwością wypłaty świadczenia. Dlaczego jest to tak istotne? Ponieważ pozwala uniknąć przykrych niespodzianek w momencie zgłoszenia szkody.

Jak więc widać dopiero oferta, która korzystną cenę łączy z atrakcyjnymi warunkami jest naprawdę opłacalna. Warto pamiętać również o tym, że poszukiwaniem i doborem polisy wcale nie musisz zajmować się osobiście - wsparcie doradcy ubezpieczeniowego to prosty sposób na przyspieszenie całego procesu i uniknięcie ryzyka błędnego zrozumienia zawartych w umowie zapisów.

oprac. : Komunikat PR

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: