eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościKomunikaty firm › El Dorado, czyli jak zarabiać na graniu w gry wideo

El Dorado, czyli jak zarabiać na graniu w gry wideo

2020-10-16 14:40

El Dorado, czyli jak zarabiać na graniu w gry wideo

El Dorado, czyli jak zarabiać na graniu w gry wideo © tomispin - fotolia.com

Komunikat PR

El Dorado. Mityczna Złota Kraina, poszukiwana - bez skutku - przez całe pokolenia podróżników. Żartobliwie można stwierdzić, że wszyscy awanturnicy czy odkrywcy szukali jej nie tyle w niewłaściwym miejscu, co w niewłaściwym czasie - dużo za wcześnie, ponieważ jej powstanie umożliwił dopiero rozwój technologii. Przedstawiamy Eldorado.gg - Złotą Krainę artefaktów z gier.
Fabularne gry wideo w sieci są tak niemal tak stare jak sam Internet. Niektóre tytuły „rosną” i rozwijają się od lat, a ich kolejne edycje – udoskonalane graficznie i coraz bardziej skomplikowane – nadal przyciągają liczne rzesze graczy. Nic dziwnego – przeżywane w nich przygody i emocje, odkrywane czy tworzone światy to nie tylko dobra rozrywka, ale też sposób na oderwanie się od rzeczywistości i miejsce kontaktu z innymi pasjonatami gry.

Wirtualne społeczności, realni gracze


Wokół najsłynniejszych i najpopularniejszych gier takich jak World of Warcraft, Grand Theft Auto czy Call of Duty rozwinęły się całe społeczności. Gracze spotykają się nie tylko wirtualnie, ale też w świecie rzeczywistym, w którym odtwarzają ubiory, przedmioty czy broń ze swoich ulubionych tytułów. Artefakty rodem z gier osiągają czasem zawrotne sumy na aukcjach, czy podczas zlotów, konwentów i festiwali. Jednak czy równie realne pieniądze można uzyskać za wirtualne bogactwa, które zdobyliśmy grając?

Ludzie poszukiwali krain szczęścia, bogactw czy dostatku od początków historii. Raj, Avalon, Arkadia, Eden czy choćby Sezam z nieprzebranymi skarbami. Naturalna chęć poszukiwania miejsc w których można mieszkać bez trosk, lub znaleźć bogactwa umożliwiające dostatnie życie napędzała całe pokolenia ludzkości.

El Dorado. Złota Kraina


El Dorado to legendarna Złota Kraina. Konkwistadorzy podbijający Amerykę Południową, zwiedzeni jednym z prekolumbijskich mitów, poszukiwali jej niemal na całym kontynencie – od terenów obecnych Chile, Brazylii, Peru, Wenezueli aż po Meksyk czy południowe stany USA. Żądza złota skutkowała niestety zagładą wielu lokalnych ludów i kultur. Na szczęście pogoń za złotym mirażem to już przeszłość, a obecnie możemy bezpiecznie i spokojnie korzystać z wirtualnego El Dorado.

Eldorado artefaktów. Kupię-sprzedam wirtualne skarby


Okazuje się, że jest to możliwe. Istnieją miejsca w sieci, takie jak Eldorado.gg, gdzie gracze mogą zarówno kupić walutę czy artefakty ze swoich gier, jak też sprzedać to co mają w nadmiarze – otrzymując zapłatę na swoje rzeczywiste konto. W ten sposób godziny spędzone na zdobywaniu waluty takiej jak gold w WoW czy credits w Rocket League, kolekcjonowaniu broni, totemów czy magicznych przedmiotów i pokonywaniu kolejnych poziomów gry mogą przełożyć się na dolary czy euro. Zupełnie realne.

Realne pieniądze, wirtualne waluty


Ile można zarobić? Oto przykłady: WoW Classic Gold – główna waluta gry World of Warcraft Classic kosztuje około 18$ za 1000 jednostek a za 4950 jednostek pieniędzy z GTA 5 trzeba zapłacić niecałe 3,5$. Na platformie Eldorado można sprzedać przedmioty, walutę, boostery czy konta kilkudziesięciu różnych gier. Firma zapewnia bezpieczeństwo transakcji zarówno kupującym jak i sprzedającym. Ci pierwsi otrzymują gwarancję otrzymania artefaktu w konkretnym czasie po dokonaniu transakcji, ci drudzy – gwarancję zapłaty za dokonany zakup. Sprzedający ma możliwość wskazania w ofercie czasu oraz sposobu wysłania artefaktu, tak by transakcja była satysfakcjonująca dla obu stron.

Eldorado zapewnia także bezpieczną komunikację pomiędzy nabywcą i sprzedającym, poprzez zastosowanie na swoim czacie szyfrowania end-to-end. W bezpieczeństwie transakcji pomaga także weryfikacja użytkowników serwisu.

oprac. : Komunikat PR

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: