eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościKomunikaty firm › PZPS szuka rywali na mecze towarzyskie

PZPS szuka rywali na mecze towarzyskie

2020-05-29 10:38

PZPS szuka rywali na mecze towarzyskie

PZPS szuka rywali na mecze towarzyskie © fot. mat. prasowe

Komunikat PR

Polscy siatkarze i siatkarki już wkrótce rozpoczną treningi. Dla fanów piłki siatkowej jest to jednak tylko jedna z dobrych wiadomości. PZPS zapowiedział bowiem, że zamierza zorganizować mecze towarzyskie reprezentacji Polski mężczyzn i kobiet. Obecnie trwa poszukiwanie rywali, którzy chcieliby spotkać się na boisku z polskimi zespołami w nadchodzących miesiącach.

Mecze towarzyskie kadry mężczyzn już w czerwcu i lipcu


Polski Związek Piłki Siatkowej zapowiedział, że zamierza zorganizować mecze towarzyskie reprezentacji mężczyzn i kobiet jeszcze w czerwcu i lipcu. Rozmowy są prowadzone z poszczególnymi federacjami, dzięki czemu już wkrótce Polacy mogą poznać swoich przeciwników. Zanim zawodnicy zetrą się z rywalami w meczu towarzyskim spotkają się ze sobą w Spale, gdzie będą trenować pod okiem Vitala Heynena.

Polscy siatkarze rozpoczną zgrupowanie w Spale już 1 czerwca. Do ośrodka szkoleniowego przyjedzie 19 zawodników wybranych przez selekcjonera. Przed wyjściem na boisko sportowcy przejdą testy na koronawirusa. Jeżeli ich wyniki będą negatywne, kadrowicze rozpoczną pierwsze treningi. Zgodnie z planem zgrupowanie ma potrwać do 13 czerwca. Po tym czasie siatkarze będą mieć przerwę w treningach, którą PZPS chciałby wykorzystać na spotkania z rywalami z różnych krajów. Druga część zgrupowania ma odbyć się pomiędzy 29 czerwca a 11 lipca.

Sparingi kobiet - z kim zagrają polskie siatkarki?


Dwa zgrupowania mają być zorganizowane również dla kadry Jacka Nawrockiego. Polskie siatkarki przyjadą 4 czerwca do Szczyrku, gdzie pozostaną do 25 czerwca. Drugie zgrupowanie czeka Polki w okresie od 6 do 30 lipca. Mecze towarzyskie zostały zaplanowane na przełom czerwca i lipca. Wszytko wskazuje na to, że siatkarki zagrają sparing z Czeszkami, jednak Polski Związek Piłki Siatkowej chciałby, by kobiety i mężczyźni rozegrali po cztery mecze. Zgodnie z zapowiedziami pozostałe spotkania najprawdopodobniej zostaną rozegrane z reprezentacjami państw graniczących z Polską.

Rozmowy na temat sparingów wciąż trwają, dlatego kibice jeszcze poczekają na oficjalne informacje dotyczące ich terminów oraz składów na poszczególne mecze. W przypadku kobiet mówi się, że mecze mają być rozegrane na południu kraju, natomiast siatkarze wciąż nie wiedzą, z kim i gdzie będą mieć okazję sprawdzić swoje siły.

Pandemia wciąż utrudnia planowanie meczów


Ze względu na niestabilną sytuację epidemiologiczną w wielu krajach, Jacek Nawrocki i Vital Heynen wciąż nie wiedzą, czy możliwe będzie przeprowadzenie wszystkich zaplanowanych sparingów. Obaj selekcjonerzy w porozumieniu z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej ustalają ramowe terminy rozgrywek, jednak w czasie pandemii konieczna jest elastyczność. Niemożliwe jest przewidzenie dalszego rozwoju epidemii koronawirusa w każdym kraju, dlatego nawet w ostatniej chwili mecz może zostać odwołany.

Obecnie nic nie wskazuje, by na ewentualnych meczach towarzyskich pojawili się kibice. PZPS zapowiedział, że najbliższe mecze, a także zaplanowana na lipiec i sierpień letnia liga polskiej siatkówki obędą się przy pustych trybunach. Z tego względu fani siatkówki najnowszy kod promocyjny STS na start online będą mogli wykorzystać jedynie przed ekranem telewizora.

Co dalej z przyszłością polskiej siatkówki?


Polscy siatkarze i siatkarki w bieżącym roku nie wezmą udziału w większości ważnych rozgrywek. Odwołane zostały mecze Ligi Narodów, a igrzyska olimpijskie przeniesiono na rok 2021. Z tego powodu jedynym istotniejszym spotkaniem dla obu reprezentacji są sparingi z reprezentacjami innych krajów. Jeżeli uda się je przeprowadzić, będą sprawdzianem formy dla wielu kluczowych zawodników, którzy przez kilka tygodni byli zmuszeni do zawieszenia treningów i pozostawania w domowej izolacji. Wyniki wszystkich meczów towarzyskich będą istotnym sygnałem dla sztabów szkoleniowych mężczyzn i kobiet. Przed powrotem do sportowej normalności Nawrocki i Heynen chcą jak najefektywniej wykorzystać czas na intensywne treningi kondycyjne i wypracowanie nowej techniki.

oprac. : Komunikat PR


Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: