eGospodarka.pl

eGospodarka.plTematy › zwolnienia w PCC
  • Jednorazowa pożyczka dla członka zarządu spółki: VAT czy PCC?

    Jednorazowa pożyczka dla członka zarządu spółki: VAT czy PCC?

    10:07 08.08.2018

    W kwietniu 2018 r. Naczelny Sąd Administracyjny zakończył toczącą się trzy lata batalię pomiędzy przedsiębiorcą a organami administracji państwowej oraz sądami, w której spór toczył się o ustalenie obowiązku podatkowego z tytułu zawartej pomiędzy członkiem zarządu spółki a spółką umowy pożyczki. Sąd przyznał rację fiskusowi. Podatnicy znów zapłacą ... WIĘCEJ

    Tematy: PCC, podatek PCC, zwolnienia w PCC, pożyczka a PCC
  • PCC od umowy pożyczki zawartej z firmą

    PCC od umowy pożyczki zawartej z firmą

    13:20 07.08.2018

    Gdy pożyczkodawca udziela pożyczki w ramach prowadzonej działalności gospodarczej (w myśl VAT), gdzie czynność ta podlega zwolnieniu z podatku od towarów i usług, pożyczkobiorca nie musi z tego tytułu rozliczać podatku od czynności cywilnoprawnych - uznał Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji indywidualnej z dnia 03.08.2018 r. nr ... WIĘCEJ

    Tematy: PCC, podatek PCC, zwolnienia w PCC, pożyczka a PCC
  • Zakup maszyn od rolnika ryczałtowego zwolniony z podatku PCC?

    Zakup maszyn od rolnika ryczałtowego zwolniony z podatku PCC?

    13:32 18.06.2018

    ... zwolniona. W związku z tym gdy zarówno sprzedawca jak i nabywca są rolnikami ryczałtowymi, korzystającymi dodatkowo ze zwolnienia określonego w art. 113 ustawy o VAT, to sprzedaż pomiędzy nimi ciągnika rolniczego nie podlega PCC - uznał Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji indywidualnej z dnia 14.06.2018 r. nr 0111-KDIB4 ... WIĘCEJ

    Tematy: opodatkowanie PCC, podatek PCC, PCC, zwolnienia w PCC
  • Spółka nie zawsze płaci podatek od otrzymanej pożyczki

    Spółka nie zawsze płaci podatek od otrzymanej pożyczki

    13:43 29.05.2018

    ... zwolnienia bądź wyłączenia z podatku dla pożyczek zaciągniętych przez spółkę (i nie tylko przez nią, ale to na pożyczkach zaciąganych przez takie podmioty tutaj się skupiamy). 1. Kryterium terytorialne Art. 1 ust. 4 ustawy o PCC ... . 2. Co z VAT - bez PCC. Art. 2 pkt 4 ustawy o PCC mówi, że nie podlegają temu podatkowi czynności cywilnoprawne: ... WIĘCEJ

    Tematy: pożyczki, pożyczka a PCC, opodatkowanie PCC, zwolnienia z PCC
  • PCC od pożyczki rozlicza pożyczkobiorca

    PCC od pożyczki rozlicza pożyczkobiorca

    13:25 26.02.2018

    ... PKD. W przyszłości udzielanie pożyczek nie jest wykluczone. Wnioskodawczyni zadała pytanie, czy w takim przypadku po którejkolwiek ze stron powstanie obowiązek zapłaty PCC od udzielonej pożyczki? W przedmiotowej sprawie organ podatkowy zajął następujące stanowisko: „(...) Na wstępie zaznacza się, iż przedmiotem niniejszej interpretacji jest ocena ... WIĘCEJ

    Tematy: PCC, podatek PCC, zwolnienia w PCC, pożyczka a PCC
  • Pożyczka dla spółki od wspólnika zawsze jako zmiana umowy

    Pożyczka dla spółki od wspólnika zawsze jako zmiana umowy

    12:47 08.01.2018

    ... czynnym podatnikiem VAT i usługa udzielenia pożyczki podlega u niego zwolnieniu z podatku VAT. Wnioskodawca zadał pytanie, czy w takim przypadku nie musi płacić PCC od zawartej umowy pożyczki? W przedmiotowej sprawie organ podatkowy zajął następujące stanowisko: „(...) Zgodnie z art. 1 ust. 1 pkt 1 lit. b) ustawy z dnia 9 września 2000 ... WIĘCEJ

    Tematy: pożyczki, pożyczka a PCC, opodatkowanie PCC, zwolnienia z PCC
  • Tylko organizacja pożytku publicznego nie płaci PCC od pożyczki

    Tylko organizacja pożytku publicznego nie płaci PCC od pożyczki

    12:48 03.11.2017

    Warunkiem skorzystania ze zwolnienia z podatku PCC dla zaciągniętej pożyczki jest to, że pożyczkobiorca nie tylko wykonuje czynności pożytku publicznego, ale fizycznie posiada status organizacji pożytku publicznego. ... WIĘCEJ

    Tematy: PCC, podatek PCC, zwolnienia w PCC, pożyczka a PCC
  • Zakup samochodu osobowego od firmy zwolnionej z VAT w PCC

    Zakup samochodu osobowego od firmy zwolnionej z VAT w PCC

    13:46 05.09.2017

    ... że sprzedawca korzysta w stosunku do niej ze zwolnienia z podatku. W efekcie nabywca posiadając jedynie rachunek (a nie fakturę) na zakup samochodu, PCC zapłacić nie będzie musiał. Sytuacja zmieniłaby się diametralnie, gdyby sprzedawcą był wprawdzie przedsiębiorca korzystający ze zwolnienia z VAT, niemniej samochód sprzedawał ze swojego majątku ... WIĘCEJ

    Tematy: opodatkowanie PCC, podatek PCC, PCC, zwolnienia w PCC
  • Kiedy zakup drewna od ludności bez podatku PCC?

    Kiedy zakup drewna od ludności bez podatku PCC?

    13:30 26.07.2017

    ... do Polski, poddawane obróbce i sprzedawane w kraju bądź za granicą. Wnioskodawca zadał pytanie, od powyższych zakupów drewna (towarów używanych) powinien płacić PCC? W przedmiotowej sprawie organ podatkowy zajął następujące stanowisko: „(...) Przepis art. 1 ust. 1 ustawy z dnia 9 września 2000 r. o podatku od czynności cywilnoprawnych (Dz.U. z 2017 ... WIĘCEJ

    Tematy: opodatkowanie PCC, podatek PCC, PCC, zwolnienia w PCC
  • Zagraniczna pożyczka z polskiego banku w PCC

    Zagraniczna pożyczka z polskiego banku w PCC

    12:30 12.07.2017

    ... importu usług (jako usługi finansowe) - odsetki stanowią przychód pożyczkodawcy z działalności gospodarczej. Zainteresowany zadał pytanie, czy w takim przypadku powinien płacić PCC od umowy pożyczki? W przedmiotowej sprawie organ podatkowy zajął następujące stanowisko: „(...) Zgodnie z art. 1 ust. 1 pkt 1 lit. b) ustawy z dnia 9 września 2000 ... WIĘCEJ

    Tematy: PCC, podatek PCC, zwolnienia w PCC, pożyczka a PCC

 

1 2 ... 10 ... 14

następna



Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo:

Ok, rozumiem Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.