eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieSprzęt › Płyta główna ASUS Maximus VI Impact mini-ITX

Płyta główna ASUS Maximus VI Impact mini-ITX

2013-08-24 00:10

Płyta główna ASUS Maximus VI Impact mini-ITX

Maximus VI Impact © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (3)

Niewielkie komputery stacjonarne zdobywają coraz większą popularność. Zajmują mniej miejsca, a wydajnością nie odstępują od pełnowymiarowych, składanych pecetów. Na rynku pojawia się więc coraz więcej komponentów w formacie „mini”. Firma ASUS przygotowała nową propozycję w segmencie płyt głównych dla graczy. Znana z maksymalnych osiągów seria Maximus powiększa się o Maximus VI Impact mini-ITX z chipsetem Intel Z87.
Pierwsza płyta główna z serii ROG mini-ITX udowadnia, że rozmiar nie wpływa na możliwości. Wyposażono ją w ekskluzywne funkcje dla graczy. Na jej pokładzie znajdziemy dyskretną kartę dźwiękową SupremeFX Impact, która zapewnia bardzo dobry dźwięk ze współczynnikiem SNR rzędu 115dB. Technologia cyfrowego zarządzania zasilaniem - Impact Power - pozwala na niezwykle stabilne przetaktowywanie, porównywalne do tego, jakie oferują płyty w formacie ATX. Maximus VI Impact obsługuje łączność sieciową 802.11ac Wi-Fi i Bluetooth 4.0. Przed wprowadzeniem jej na rynek została poddana wymagającym testom potwierdzającym jej kompatybilność z popularnymi obudowami mini-ITX, procesorami i systemami chłodzenia.

Dźwięk na najwyższym poziomie w mini-ITX

fot. mat. prasowe

Maximus VI Impact

Maximus VI Impact obsługuje łączność sieciową 802.11ac Wi-Fi i Bluetooth 4.0.


ROG Maximus VI Impact posiada dyskretną kartę dźwiękową SupremeFX Impact, która pozostawia wolne złącze PCI Express x16. Rozdziela sygnał analogowy układu na dwie przeciwstawne fazy, które łączą się ze sobą za pomocą czterech wzmacniaczy operacyjnych, tworząc pojedynczy, silny sygnał. Z kolei kondensatory ELNA® wygładzają wysokie i niskie częstotliwości, zapewniając cieplejszą barwę brzmienia.

fot. mat. prasowe

Płyta główna ASUS Maximus VI Impact mini-ITX

ROG Maximus VI Impact posiada dyskretną kartę dźwiękową SupremeFX Impact, która pozostawia wolne złącze PCI Express x16


W płycie zastosowano technologię Perfect Voice, która wykorzystuje aktywną eliminację szumów w wejściu mikrofonu, dzięki czemu rozmowy VoIP przebiegają bez zakłóceń. Z technologią Music PnP (Plug and Play) można odtwarzać dźwięk z zewnętrznego źródła za pomocą głośników, przy wyłączonym komputerze. SupremeFX Shielding chroni komponenty dźwiękowe przed zaburzeniami elektromagnetycznymi, a wyjście słuchawkowe jest kompatybilne ze słuchawkami o wysokiej impedancji (do 600ohm).

fot. mat. prasowe

ASUS Maximus VI Impact mini-ITX

W płycie zastosowano technologię Perfect Voice, która wykorzystuje aktywną eliminację szumów w wejściu mikrofonu, dzięki czemu rozmowy VoIP przebiegają bez zakłóceń


Stabilne podkręcanie i doskonała łączność

Seria płyt głównych ROG ceniona jest przez graczy i overclockerów za jej wysokie osiągi i możliwości. Niewielkie wymiary Maximus VI Impact nie obniżają potencjału płyty. W konstrukcji zastosowano rozwiązanie Impact Power, które bazuje na technologii ROG Extreme Engine DIGI+ III. To kompaktowy moduł precyzyjnej regulacji napięcia (VRM) z dławikami 60A BlackWing i kondensatorami 10K black metallic. Umożliwia kontrolę zasilania i przetaktowywania, na takim samym poziomie jak płyta ATX.

Nowa płyta mini-ITX została również wyposażona w drugą generację karty mPCIe Combo, która zapewnia dobrą rozszerzalność i jest kompatybilna z najnowszymi standardami łączności oraz łatwej instalacji. Użytkownik otrzymuje złącze PCI Express 2.0, USB 2.0, dostęp do Wi-Fi nowej generacji 802.11ac oraz moduł Bluetooth 4.0, które są wspierane przez autorskie rozwiązania firmy ASUS: Wi-Fi GO! Remote i Wi-Fi Engine. Wszystko to przekłada się na większą wydajność i możliwości, bez poświęcania złącza PCI Express!

Wszechstronny i kompaktowy moduł mPCIe Combo II przystosowany został już do rozwiązań przyszłości. Posiada złącze M.2 dla dysków SSD NGFF (Next Generation Form Factor) – szybki i oszczędny standard mający na celu zastąpienie mPCIe i mSATA. Zwiększa on potencjał dysków SSD i znacznie redukuje czas ładowania systemu operacyjnego oraz gier.

Stworzona dla graczy
  • Płyta jest dedykowana graczom, a więc nie mogło zabraknąć w niej funkcji, które zwiększają ich możliwości podczas rozgrywek.
  • Sonic Radar wykrywa źródło dźwięków w grze i wyświetla je na specjalnym panelu na ekranie, ułatwiając lokalizowanie przeciwników.
  • Technologia Intel Gigabit Ethernet z ROG GameFirst II eliminuje lagi podczas gry dzięki nadawaniu priorytetów w ruchu sieciowym.
  • ROG RAMDisk pozwala na wykorzystanie do 80% dostępnej pamięci RAM jako szybkiego dysku wirtualnego, który przyspiesza ładowanie gier.

SSD Secure Erase wbudowany w UEFI BIOS płyty ułatwia szybkie przywracanie dysków do stanu fabrycznego, zapewniając najbardziej wydajne działanie.

Przyjazne dla użytkownika funkcje diagnostyczne

Wbudowane funkcje diagnostyczne i funkcje rozwiązywania problemów ułatwiają testowanie różnych konfiguracji przetaktowywania. Wyświetlacz Q-Code pokazuje dwucyfrowe kody umożliwiające szybką identyfikację błędów POSTm, a przyciśniecie guzika DirectKey przenosi do ustawień UEFI. Maximus VI Impact posiada przycisk MemOK!, który automatycznie ładuje bezpieczne ustawienia pamięci, gdy zbyt agresywna konfiguracja taktowania uniemożliwia uruchomienie komputera.

DOSTĘPNOŚĆ I CENY


Sugerowana cena detaliczna: ok. 888 zł brutto

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Monitor NEC MultiSync V801

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: