eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Polacy a jazda na rowerze: wybieramy "holendry"

Polacy a jazda na rowerze: wybieramy "holendry"

2013-07-08 12:07


Analiza top produktów pokazuje jednoznacznie, że polscy Internauci przede wszystkim patrzą na cenę i warunki wizualne roweru, którego kupnem są zainteresowani. Cena tylko 1 z najpopularniejszych modeli przekracza próg tysiąca złotych. Co ciekawe, atrakcyjna cena i wygląd okazują się być ważniejsze od parametrów technicznych, ważących na komforcie użytkowania. Top produkty to większości rowery ciężkie, o stalowej ramie, małej liczbie biegów i niewyposażone w amortyzatory.

Można również zauważyć różnicę w sposobie wybierania rowerów przez kobiety i mężczyzn. Rowery męskie, które znalazły się wśród top produktów charakteryzują bowiem znacząco wyższe parametry techniczne od najpopularniejszych rowerów damskich, potwierdzając tezę, że czynniki jakościowe są dla panów istotniejsze, podczas gdy panie skupiają się przede wszystkim na dopasowaniu roweru do swojego stylu.

fot. mat. prasowe

Podział zainteresowania

Jeśli chodzi o podział zainteresowania wśród wszystkich kategorii związanych z rowerami na Okazje.info, profesjonalna odzież rowerowa cieszyła się najmniejszym zainteresowaniem. Ilość odwiedzin na poziomie 6,2% jasno wskazuje, że podróż rowerem nie wiąże się już dziś z koniecznością zakupu odpowiedniej odzieży.


A na dodatek... akcesoria

Trudno wyobrazić sobie typowy rower miejski bez błotnika, szerokiego bagażnika oraz przymocowanego do kierownicy, pojemnego koszyka – idealnego do przewożenia zakupów czy służbowej aktówki. Nic więc dziwnego, że te właśnie elementy dodatkowego wyposażenia roweru należą do najpopularniejszych akcesoriów rowerowych kupowanych przez Internautów.

Największym jednak zainteresowaniem w kategorii „Akcesoria rowerowe‟ cieszyły się foteliki. Jak można przypuszczać, rowerowa moda się rozszerza i rodzice preferujący jazdę na dwóch kołach od samego początku przekazują swoje przyzwyczajenia dzieciom.

Internauci stawiają na praktyczne zastosowanie akcesoriów do rowerów – bez względu na to, czy planują krótkie, codzienne wypady czy dłuższe wojaże. Bagażniki i kosze, które znalazły się na drugim miejscu pozwolą łatwo przewieźć drobne przedmioty, a oświetlenie – które znalazło się na miejscu 5 to niezbędny element wyposażenia roweru, który pozwala bezpiecznie podróżować po zmroku. Wśród top pięciu rodzajów produktów znalazły się też liczniki rowerowe i sakwy rowerowe. To już sprzęt dla bardziej zaawansowanych cyklistów – pierwszy pozwala sprawdzać przebyte dystanse, drugi umożliwi dalsze podróże nawet z większym bagażem.

fot. mat. prasowe

Najpopularniejsze akcesoria rowerowe

Internauci stawiają na praktyczne zastosowanie akcesoriów do rowerów – bez względu na to, czy planują krótkie, codzienne wypady czy dłuższe wojaże.


Rowery miejskie na stałe wpisały się już w krajobraz polskich miast i wiele wskazuje na to, że grupa cyklistów traktujących je jako swój podstawowy środek transportu, wciąż będzie się powiększać. W tych okolicznościach pozostaje mieć tylko nadzieję, że władze miejskie również dadzą się uwieść tej ekologicznej modzie i planom budowy nowych ścieżek rowerowych nadadzą najwyższy z możliwych priorytetów.


poprzednia  

1 ... 3 4

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: