eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Rzetelne firmy w dobrej kondycji

Rzetelne firmy w dobrej kondycji

2013-06-21 12:02

Rzetelne firmy w dobrej kondycji

Rzetelne firmy w dobrej kondycji © Photo-K - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Niemal 74 proc. przepytanych przez Rzetelną Firmę przedsiębiorców przyznało, że warunki prowadzenia biznesu w ich regionie pogorszyły się. Mimo słabnących nastrojów na rynku, firmy należące do programu radzą sobie nieźle. Aż 80 proc. z badanych ocenia kondycję swojej firmy jako dobrą lub bardzo dobrą.
Doniesienia z rynku nie napawają optymizmem. Jak podała Komisja Europejska, nastroje gospodarcze w strefie euro pogarszają się - w kwietniu indeks nastrojów przedsiębiorców spadł do najniższego poziomu od czterech miesięcy. Sytuacja na rodzimym rynku również nie jest ciekawa - wskaźnik nastrojów w gospodarce Polski w kwietniu 2013 r. wyniósł 85,9 pkt. wobec 87,6 pkt. w marcu br. Jak jednak pokazują badania Rzetelnej Firmy przeprowadzone w kwietniu, maju i czerwcu 2013 r. na grupie przedsiębiorców z 6 wybranych województw, nie wszyscy przedsiębiorcy są pesymistami. Przebadane firmy w 80 procentach przyznały, że ich kondycja jest dobra lub nawet bardzo dobra.

Badanie przeprowadzone zostało na 1044 przedsiębiorcach należących do programu Rzetelna Firma z woj. pomorskiego, zachodniopomorskiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, dolnośląskiego i wielkopolskiego.

- Przeprowadzone przez nas badanie pokazuje, że przedsiębiorcy zrzeszeni w programie Rzetelna Firma radzą sobie lepiej niż reszta rynku – mówi Waldemar Sokołowski, prezes Rzetelnej Firmy. – Aż 80 proc. z badanych ocenia swoją kondycję jako dobrą lub bardzo dobrą. Jest to dla rynku wyraźny sygnał – zauważa Waldemar Sokołowski. - Firmy zrzeszone w takich programach jak nasz, musiały przejść przez sito weryfikacji na wielu obszarach działalności, w tym również na polu finansowym. Stanowią teraz grono o wyższej niż przeciętna rynkowa kondycji finansowej, bardziej zadowolonych z osiąganych wyników biznesowych – mówi Waldemar Sokołowski. – Dla klientów i kontrahentów przynależność do organizacji rynkowej takiej jak Rzetelna Firma to znak, że firma radzi sobie lepiej niż większość podmiotów na rynku i że współpraca z takim przedsiębiorstwem jest bezpieczniejsza – dodaje prezes.

fot. Photo-K - Fotolia.com

Rzetelne firmy w dobrej kondycji

Niemal 74 proc. przepytanych przez Rzetelną Firmę przedsiębiorców przyznało, że warunki prowadzenia biznesu w ich regionie pogorszyły się. Mimo słabnących nastrojów na rynku, firmy należące do programu radzą sobie nieźle.


Programów certyfikujących jest na rynku coraz więcej, każdy z nich zwraca uwagę na inne aspekty wiarygodności w biznesie. Certyfikat Rzetelności jest jednym z najprostszych sposobów udowodnienia swojej wypłacalności i rzetelnej postawy biznesowej. Potwierdza on płynność finansową firmy, powołując się na aktualne dane z największego w Polsce rejestru informacji gospodarczej – Krajowego Rejestru Długów. Dzięki takiemu certyfikatowi mamy pewność, że firma nie zalega z płatnościami w KRD, co z dużym prawdopodobieństwem zaświadczy o bezpieczeństwie kolejnych transakcji. Niektóre z certyfikatów, jak na przykład Złote Certyfikaty Rzetelności, poświadczają dodatkowo o braku zaległości podatkowych oraz wobec ZUS, a także o pozytywnej opinii na temat firmy, potwierdzonej przez partnerów biznesowych. Ich posiadacze zobowiązani są do przestrzegania kodeksu etycznego, co dla potencjalnego konsumenta czy kontrahenta oznacza wysokie standardy obsługi i uczciwość. Zaletą certyfikatów rzetelności jest szybki dostęp do wszystkich tych informacji. Bez konieczności weryfikowania różnych źródeł informacji, dociekania w rejestrach i urzędach, klient czy kontrahent otrzymuje zaświadczenie o całym szeregu warunków, które spełnia podmiot i które gwarantuje firma wydająca certyfikat.

fot. mat. prasowe

Jak oceniasz kondycję swojego przedsiębiorstwa?

Nie wszyscy przedsiębiorcy są pesymistami. Przebadane firmy w 80 procentach przyznały, że ich kondycja jest dobra lub nawet bardzo dobra.


Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: