eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaInwestycje › Centrum handlowe Dekada Grójec

Centrum handlowe Dekada Grójec

2013-04-22 13:34

Centrum handlowe Dekada Grójec

Wizualizacja inwestycji © fot. mat. prasowe

W marcu rozpoczęły się prace przy budowie DEKADY Grójec, centrum handlowego typu convenience realizowanego przez grupę Dekadę Realty. Otwarcie galerii zaplanowano pod koniec 2013 r.
Dekada Grójec będzie nowoczesnym centrum handlowym przeznaczonym na szybkie, wygodne zakupy. Na powierzchni najmu 5 400 mkw., zlokalizowanych zostanie 17 lokali handlowo – usługowych, a galeria dysponować będzie parkingiem na 180 miejsc.

- Podpisana została już umowa z generalnym wykonawcą obiektu, który w marcu rozpoczął prace budowlane – mówi Aleksander Walczak, Prezes Dekada Realty. - Obecnie wykonywane są roboty obejmujące organizację budowy i zaplecza, powoli rozpoczynamy także prace ziemne związane ze wzmocnieniem gruntu i przygotowaniem platformy roboczej. Następnie przystąpimy do fundamentowania i wznoszenia konstrukcji głównej. Docelowo, Dekadę Grójec utworzą dwa parterowe budynki. Zakończenie prac budowlanych planujemy wraz z końcem listopada 2013 r. – informuje A. Walczak.

Trwa komercjalizacja obiektu. Wśród najemców znajdzie się m.in. Media Expert, CCC, popularny operator spożywczy oraz drogeria Rossmann, z którą obecnie finalizowana jest umowa najmu. W ofercie centrum znajdą się również punkty usługowe.

DEKADA Grójec to obiekt zlokalizowany w północnej części Grójca, bezpośrednio przy obwodnicy miasta, co zapewnia łatwy dojazd dla mieszkańców całego powiatu. W pobliżu biegnie również droga ekspresowa S7 - Gdańsk-Warszawa-Kraków. Projekt galerii wykonała firma Air Projekt i Atelier.com, a generalnym wykonawcą robót jest firma ERBUD. Za komercjalizację obiektów sieci DEKADA odpowiada BOIG Property Consulting.

DEKADA

DEKADA to sieć galerii i centrów handlowych typu convenience. Na rynku polskim marka obecna jest od 2011 roku. Do Grupy DEKADA należą centra już otwarte w takich miastach jak: Sieradz, Skierniewice, Myślenice, Żyrardów, Kraków i Olsztyn – obiekt nagrodzony w 5 edycji europejskiego konkursu CEE Retail Real Estate Awards jako Retail Project of the Year 2012 w kategorii obiektów poniżej 15 000 mkw. GLA. W najbliższej przyszłości uruchomione zostaną obiekty w Brodnicy, Rypinie, Grójcu, Nowym Targu i Malborku. Głównymi najemcami galerii i centrów handlowych DEKADA są największe sieci sklepów w Polsce: spożywcze, RTV i AGD, odzieżowe, obuwnicze, drogeryjne, apteczne i inne oraz sieciowe firmy usługowe i gastronomiczne.

fot. mat. prasowe

Wizualizacja inwestycji

Dekada Grójec będzie nowoczesnym centrum handlowym przeznaczonym na szybkie, wygodne zakupy. Na powierzchni najmu 5 400 mkw., zlokalizowanych zostanie 17 lokali handlowo – usługowych, a galeria dysponować będzie parkingiem na 180 miejsc.


Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (1)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

REKLAMA

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.