eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościMedia › Najczęściej cytowane media I 2013

Najczęściej cytowane media I 2013

2013-03-04 12:25

Najczęściej cytowane media I 2013

Prasa © Radosław Brzozo - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (11)

Rzeczpospolita i Perspektywy, ale też Przegląd Sportowy i Dziennik Gazeta Prawna – te i inne media opublikowały w styczniu różnego rodzaju rankingi i wyniki sondaży, co jest świetnym posunięciem w zakresie cytowalności. Właśnie publikacja rankingu szkół ponadgimnazjalnych zapewniła Rzeczpospolitej tytuł najbardziej opiniotwórczego medium miesiąca, spychając choć trochę w niepamięć trotylowe przygody - wynika z analizy Instytutu Monitorowania Mediów. Jednak najwięcej wiadomości, na które powoływały się inne media, odnosiło się do polskiej polityki, w której w styczniu znowu sporo się działo.

Przeczytaj także: Najczęściej cytowane media 2012

Tematyka

Najczęściej cytowane informacje dotyczyły polskiej polityki. Na drugim miejscu znalazły się powołania na wyniki rankingów i sondaży opublikowanych przez różne media, na trzecim kwestie ekonomiczne.

fot. mat. prasowe

Tematyka przekazów, w których powoływano się na doniesienia innych mediów

Najczęściej cytowane informacje dotyczyły polskiej polityki. Na drugim miejscu znalazły się powołania na wyniki rankingów i sondaży opublikowanych przez różne media, na trzecim kwestie ekonomiczne.


Prasa

Media najczęściej cytowały Rzeczpospolitą. Na drugim miejscu znalazła się Gazeta Wyborcza, na trzecim Dziennik Gazeta Prawna.

Pierwsze miejsce Rzeczpospolita zawdzięcza rankingowi szkół ponadgimnazjalnych, tworzonemu we współpracy z miesięcznikiem Perspektywy. Kolejnymi tematami powołań na doniesienia Rzeczpospolitej była polityka polska oraz ekonomia i finanse. Przyszłość PSL i ewentualna „współpraca” tej partii z Radiem Maryja oraz dymisja Krzysztofa Bondaryka pojawiły się w czołówce politycznych powołań na Rzeczpospolitą.

fot. mat. prasowe

Najbardziej opiniotwórcze tytuły prasowe

Media najczęściej cytowały Rzeczpospolitą. Na drugim miejscu znalazła się Gazeta Wyborcza, na trzecim Dziennik Gazeta Prawna.


Gazeta Wyborcza najczęściej cytowana była w kontekście zdarzeń z polskiej sceny politycznej, szczególnie na temat Aleksandra Kwaśniewskiego – zarówno w związku z jego funkcją doradcy prezydenta Kazachstanu, jak i współpracy z Janem Kulczykiem.

Wiodącym tematem powołań na publikacje Dziennika Gazety Prawnej były autostrady, drogi i transport – a konkretnie fotoradary i działalność Inspekcji Transportu Drogowego.

Wśród najczęściej cytowanych tygodników i dwutygodników znalazły się: Wprost, Newsweek i Polityka. Z kolei miesięcznikiem, na który najczęściej powoływały się inne media były Perspektywy, które w styczniu we współpracy z Rzeczpospolitą opracowały ranking szkół ponadgimnazjalnych.

fot. mat. prasowe

Najbardziej opiniotwórcze tygodniki i dwutygodniki

Wśród najczęściej cytowanych tygodników i dwutygodników znalazły się: Wprost, Newsweek i Polityka


fot. mat. prasowe

Najbardziej opiniotwórcze miesięczniki

Miesięcznikiem, na który najczęściej powoływały się inne media były Perspektywy, które w styczniu we współpracy z Rzeczpospolitą opracowały ranking szkół ponadgimnazjalnych.


Telewizja

Spośród stacji telewizyjnych najczęściej powoływano się na informacje podawane na antenie TVN24. Na drugiej pozycji znalazły się cytowania TVN, na trzeciej TVP 1. Stacja TVN24 najczęściej cytowana była w kontekście zdarzeń politycznych. Drugim najczęściej poruszanym wątkiem była działalność policji i przestępstwa.

fot. mat. prasowe

Najbardziej opiniotwórcze stacje telewizyjne

Spośród stacji telewizyjnych najczęściej powoływano się na informacje podawane na antenie TVN24. Na drugiej pozycji znalazły się cytowania TVN, na trzeciej TVP 1.


Radio

Spośród rozgłośni radiowych tradycyjnie już najczęściej powoływano się na doniesienia RMF FM - głównie z zakresu polityki polskiej i działań służb specjalnych. Na drugim miejscu znalazło się Radio ZET – tu również dominującym tematem była polityka polska. Na trzecim miejscu najczęściej cytowanych radiostacji uplasowało się PR3 – interesujące dla innych mediów były informacje dotyczące katastrofy smoleńskiej.

fot. mat. prasowe

Najbardziej opiniotwórcze stacje radiowe

Spośród rozgłośni radiowych tradycyjnie już najczęściej powoływano się na doniesienia RMF FM - głównie z zakresu polityki polskiej i działań służb specjalnych. Na drugim miejscu znalazło się Radio ZET.


 

1 2

następna

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: