eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieSprzęt › Laserowy projektor SONY PJ

Laserowy projektor SONY PJ

2013-02-01 09:25

Laserowy projektor SONY PJ

Projektor SONY PJ © fot. mat. prasowe

Firma Sony na pokazie w trakcie ISE 2013 zapowiedziała wprowadzenie do oferty projektora instalacyjnego nowej generacji WUXGA z laserowym źródłem światła. Zapowiadane urządzenie jest pierwszym na świecie laserowym projektorem 3LCD o jasności 4.000 lumenów i rozdzielczości WUXGA (1920 x 1200) — a także najjaśniejszym projektorem w swojej klasie.
Projektor z laserowym źródłem światła będzie dostępny od lata 2013 r.

Pod względem wzornictwa nowy projektor instalacyjny firmy Sony stanowi kontynuację nagradzanych i popularnych modeli Sony VPL-FH31 oraz Sony VPL-FH36 z serii F, uważanych powszechnie w Europie za najlepsze produkty z tej kategorii.

W projektorze z laserowym źródłem światła nie ma potrzeby okresowej wymiany lampy — wyróżnia się on większą trwałością i niższym kosztem utrzymania. Nowa technologia BrightEra™3LCD umożliwia korzystanie z projektora bez czynności konserwacyjnych nawet przez 20 000 godzin, w zależności od warunków otoczenia i konfiguracji. Z badań rynku wynika, że cecha ta jest szczególnie istotna w segmentach biurowym i edukacyjnym, w których okresy użytkowania projektorów są dłuższe.

fot. mat. prasowe

Projektor SONY PJ

W celu zapewnienia optymalnej jasności w nowym projektorze zastosowano technologię światła laserowego firmy Sony


W celu zapewnienia optymalnej jasności w nowym projektorze zastosowano zamiast diod LED technologię światła laserowego firmy Sony. Podobnie jak w przypadku tradycyjnych lamp UHP, białe światło jest kierowane na mechanizm 3LCD w celu zapewnienia niezwykłej jakości obrazu. Dzięki temu projektor z laserowym źródłem światła wyświetla znacznie jaśniejsze obrazy, o lepszym kontraście i wyjątkowej stabilności kolorów.

Projektor ten udostępnia funkcję wygaszania obrazu co zapewnia płynność prezentacji i wysoki poziom reprodukcji kolorów. Urządzenie z laserowym źródłem światła wyróżnia się także niezwykłą wszechstronnością instalacji: można go swobodnie obracać do góry i do dołu w pionie, a ponadto działa efektywnie w orientacji pionowej. To kolejny argument za tym, że znakomicie sprawdzi się w zastosowaniach na rynku zarówno biznesowym, jak i edukacyjnym.

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: