eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Gdzie na karnawałowy city break?

Gdzie na karnawałowy city break?

2013-01-23 13:40

Gdzie na karnawałowy city break?

Paryż © dutourdumonde - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Karnawał to czas sprzyjający krótkim wyjazdom. Doskonałym pomysłem na urozmaicenie zimowych weekendów może być wypad do jednej z europejskich stolic, tzw. city break. Gdzie i kiedy najlepiej polecieć w karnawale sprawdziła porównywarka ofert turystycznych KAYAK.
City break to świetna alternatywa dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na dłuższy urlop lub nie potrafią obyć się bez poznawania nowych miejsc. Dobrze zorganizowani podróżnicy nawet w tak krótkim czasie mogą zobaczyć najważniejsze atrakcje turystyczne, skosztować regionalnej kuchni czy poznać nocne życie danego miasta.

Planowanie city break należy zacząć jak najwcześniej, szczególnie z uwagi na większe zainteresowanie przelotami w weekendy. Dzięki rezerwacji biletów i noclegów z odpowiednio dużym wyprzedzeniem można sporo zaoszczędzić.

Jak zatem wygląda karnawałowa, lotnicza prognoza cenowa na weekendowe wyjazdy z pięciu największych polskich lotnisk do popularnych stolic europejskich? Sprawdziła to porównywarka ofert turystycznych KAYAK.

Paryż – najtaniej z Krakowa i Warszawy

Turyści pragnący spędzić romantyczny weekend w Paryżu powinni uważnie obserwować oferty przewoźników latających z Krakowa. Najtańsze, bezpośrednie loty proponują linie easyJet – w pierwszy (438 zł) i drugi weekend lutego (463 zł). Niewiele więcej - 446 zł - trzeba będzie zapłacić na rejs w ostatni weekend lutego. Mieszkańcom stolicy opłaci się wstrzymać się z wyjazdami do końca lutego. Od 22 lutego, przez kolejne piątki marca, za bilety Air France na bezpośrednie loty na lotnisko Charles’a de Gaulle’a trzeba będzie zapłacić 498 zł. Ze zdecydowanie większymi wydatkami powinni liczyć się natomiast podróżni z Wrocławia, Gdańska i Katowic – bilety do stolicy Francji kosztować ich będą prawie dwa razy więcej niż Warszawiaków czy Krakowiaków.

fot. dutourdumonde - Fotolia.com

Paryż

Turyści pragnący spędzić romantyczny weekend w Paryżu powinni uważnie obserwować oferty przewoźników latających z Krakowa. Najtańsze, bezpośrednie loty proponują linie easyJet.


Londyn – tanimi liniami z Katowic

Najbardziej atrakcyjne cenowo przeloty weekendowe można znaleźć na trasach do Londynu. Podróż w pierwszy lub drugi weekend lutego liniami Wizz Air z Katowic to koszt rzędu 285 zł w obie strony. Atrakcyjne oferty można również znaleźć na marcowe loty z Gdańska (np. lot 8 marca, liniami Wizz Air do Londyn-Luton za 331 zł) oraz z Katowic tym samym przewoźnikiem (1 marca za 371 zł). Niecałe 100 zł więcej zapłacą pasażerowie Wizz Air z Gdańska (Londyn-Luton, z wylotem 8 lutego). Na bilety z podkrakowskich Balic lub Wrocławia trzeba będzie przeznaczyć ponad 400 zł. Najdrożej, bo około 700 zł zapłacą mieszkańcy stolicy. Lepiej zapomnieć o odwiedzaniu brytyjskiej stolicy jeszcze w styczniu – bilety kosztują ponad 900 zł (British Airways, wylot 25 stycznia).

Rzym – najkorzystniej w marcu

Jedne z droższych europejskich city breaks to „rzymskie wakacje”. Można wprawdzie znaleźć atrakcyjne ceny przelotów, ale dopiero pod koniec karnawału (361 zł, wylot 22 marca liniami Wizz Air). Na tle dość wysokich cen przelotów do Rzymu w najbliższych tygodniach, korzystnie prezentuje się oferta z wylotem z Warszawy 15 lutego oraz w marcu (niecałe 700 zł). Cena może być mniejsza, ale wówczas należy dodatkowo wziąć jeden dzień urlopu i wyruszyć na weekendowe zwiedzanie już w czwartek (Alitalia, 650 zł, wylot 24.01, powrót w sobotę 26.01).

fot. mat. prasowe

Karnawałowy city break

Jedne z droższych europejskich city breaks to „rzymskie wakacje”. Można wprawdzie znaleźć atrakcyjne ceny przelotów, ale dopiero pod koniec karnawału (361 zł, wylot 22 marca liniami Wizz Air).


 

1 2

następna

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: