eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Kwalifikacje pracowników to niewiadoma

Kwalifikacje pracowników to niewiadoma

2012-11-28 08:58

Kwalifikacje pracowników to niewiadoma

Pracownicy © Viorel Sima - Fotolia.com

Przeprowadzone przez Oracle badania wykazały, że przedsiębiorstwa dostrzegają korzyści płynące z analizy kwalifikacji pracowników, nie dysponują jednak odpowiednimi rozwiązaniami informatycznymi.

Przeczytaj także: Kwalifikacje pracowników a popyt na rynku pracy

Najważniejsze fakty
  • Wyniki badań opublikowane właśnie przez firmę Oracle dowodzą, że przedsiębiorstwa z Europy Zachodniej chętnie korzystałyby z rozwiązań do zarządzania kwalifikacjami pracowników, aby zwiększyć zaangażowanie kadr w wykonywanie obowiązków służbowych, a także podnieść rentowność firmy i usprawnić jej działalność operacyjną.
  • Z badań tych wynika, że 95% przedsiębiorstw z Europy Zachodniej ma świadomość, iż analiza kwalifikacji pracowników może zwiększyć wydajność i poprawić wyniki finansowe ich firmy. Jednak zaledwie jedna czwarta (24%) przedsiębiorstw uczestniczących w badaniu jest „bardzo zadowolona” z posiadanego wglądu w kwalifikacje swoich pracowników, co oznacza, że istnieje znaczna luka pomiędzy aspiracjami firm a ich możliwościami biznesowymi.
  • Z raportu pt. „Understanding the Impact of Talent Intelligence: A Western European Study” (Badanie wpływu analizy kwalifikacji pracowników: raport dotyczący Europy Zachodniej) wynika, że zdaniem przedsiębiorstw większe inwestycje w rozwiązania do analizy kwalifikacji pracowników mogłyby zapewnić szereg korzyści finansowych ― w tym przede wszystkim wzrost rentowności (54%) oraz obniżenie kosztów szkoleń (53%).

fot. Viorel Sima - Fotolia.com

Pracownicy

Przedsiębiorstwa z Europy Zachodniej uważają „jakość procesu zatrudniania” za najważniejszy czynnik warunkujący zwiększenie wartości i wydajności pracowników (57%).


  • Z raportu firmy Oracle wynika również, że przedsiębiorstwa biegłe w przetwarzaniu danych dostrzegają korzyści zapewniane przez systemy do analizy danych w większym stopniu niż przedsiębiorstwa, które takiej biegłości nie posiadają. 91% przedsiębiorstw biegłych w przetwarzaniu danych wyraża zgodę na to, aby ich działy kadr stosowały wskaźniki wydajności pracowników w celu określania wkładu poszczególnych pracowników w realizację ogólnych celów firmy ― dla porównania wskaźniki takie stosuje jedynie 70% przedsiębiorstw, które nie mają biegłości w zakresie przetwarzania danych.
  • Połowa przedsiębiorstw biegłych w przetwarzaniu danych uważa dział kadr za aktywnego lidera kierującego z wyprzedzeniem działaniami zapewniającymi realizację strategii korporacyjnej, podczas gdy z taką opinią zgadza się mniej niż jedna piąta (19%) przedsiębiorstw, które takiej biegłości w przetwarzaniu danych nie osiągnęły. Dowodzi to, że umiejętne wykorzystywanie dostępnych danych może mieć pozytywny wpływ na realizację strategii i celów biznesowych firmy.
  • W badaniach przeprowadzonych przez firmę Loudhouse Research wzięło udział ponad 300 kluczowych decydentów ze średnich i dużych przedsiębiorstw z Wielkiej Brytanii, Francji i Niemiec.

 

1 2

następna

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: