eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościTechnologieProgramy › Nowy pakiet bezpieczeństwa sieciowego w ofercie Veracomp

Nowy pakiet bezpieczeństwa sieciowego w ofercie Veracomp

2003-02-06 12:51

Veracomp udostępnił najnowszą wersję zintegrowanego pakietu bezpieczeństwa firmy Internet Security Systems (ISS) – RealSecure SiteProtector 2.0 z modułem Fusion 2.0. Od lutego szkolenia i warsztaty ISS w Compendium - Centrum Edukacyjnym Veracomp prowadzone są z wykorzystaniem najnowszego rozwiązania.

Przeczytaj także: Ochrona dla średnich firm

RealSecure SiteProtector 2.0 konsoliduje zarządzanie polityką bezpieczeństwa informacji pochodzących z różnych źródeł w celu ich efektywnej ochrony przed nowymi zagrożeniami ze strony hybryd internetowych i wirusów komputerowych. Rozwiązanie umożliwia przedsiębiorstwom kontrolę, monitoring i analizę wszystkich zdarzeń informatycznych w systemie, a także pozwala korelować je ze znanymi zagrożeniami i lukami w zabezpieczeniach.

Wszystko odbywa się z poziomu jednej konsoli, która umożliwia zarządzanie tysiącami urządzeń komputerowych i wieloma sieciami komputerowymi. Informacje o próbach włamaniach z wszystkich urządzeń zabezpieczających system informatyczny (np. z routerów, zapór ogniowych, skanerów) zostają zintegrowane w jedną centralnie zarządzaną platformę.

Ważną innowacją RealSecure SiteProtector 2.0 jest nowy moduł Fusion. Dzięki niemu, system w czasie rzeczywistym powiadamia administratorów o atakach, nadając im równocześnie priorytety. RealSecure Fusion 2.0 wyposażony w funkcję Impact Correlation, która odpowiada za skorelowanie prób włamań ze zidentyfikowanymi zagrożeniami i lukami w zabezpieczeniach. Dzięki temu moduł automatycznie rozpoznaje próby ataków, porównuje je z bazą danych zgromadzoną przez X-Force™, organizację badawczą firmy Internet Security Systems, i natychmiast generuje zweryfikowany raport. W ten sposób można znacznie ograniczyć ilość fałszywych alarmów i zwiększyć efektowność działań administratorów bezpieczeństwa.

Moduł może wzmocnić priorytet zarejestrowanego zdarzenia, o ile jego kontekst wskazuje na duże prawdopodobieństwo sukcesu włamywacza. Może go również zmniejszyć w celu ograniczenia ilości fałszywych alarmów oraz informacji dostarczonych na konsolę. Dzięki temu ilość zdarzeń, które musi zinterpretować administrator, została znacznie zredukowana.

System dysponuje różnorodnymi metodami sygnalizacji incydentów: od komunikacji poprzez konsolę zarządzającą po wygenerowanie dodatkowych komunikatów na zewnętrz konsoli (takich, jak e-mail lub SNMP). Możliwe jest również automatyczne reagowanie i obrona zasobów IT poprzez aktywację mechanizmów blokujących – zarówno zintegrowanych w systemie RealSecure, jak i za pomocą firewalli sieciowych firm trzecich (np. Checkpoint).
Przeczytaj także: Zakupy online na Dzień Matki Zakupy online na Dzień Matki

oprac. : Beata Szkodzin / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: