eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieSprzęt › Karty graficzne ASUS GeForce GTX 650 Ti DirectCU II TOP i OC

Karty graficzne ASUS GeForce GTX 650 Ti DirectCU II TOP i OC

2012-10-12 00:10

Karty graficzne ASUS GeForce GTX 650 Ti DirectCU II TOP i OC

ASUS GeForce GTX 650 Ti DirectCU II Graphics Card OC Edition © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (3)

Do rodziny kart graficznych Nvidia Kepler dołącza GeForce GTX 650 Ti. Autorskie konstrukcje zaprezentowane przez firmę ASUS, w wersji TOP i OC, wyróżnia wydajny układ chłodzenia z dwoma wentylatorami Direct CU II. Modele te są ciekawą propozycją dla osób chcących wykorzystać możliwości technologii DirectX 11 i architektury 28nm do odtwarzania multimediów, gry i codziennej pracy.

fot. mat. prasowe

ASUS GeForce GTX 650 Ti DirectCU II Graphics Card OC Edition

ASUS GeForce GTX 650 Ti DirectCU II Graphics Card OC Edition z dwoma wentylatorami Direct CU II


Karty ASUS GeForce® GTX 650 Ti DirectCU II TOP i OC wyposażono w rdzeń graficzny Kepler GK106 (28 nm, 576 rdzeni CUDA) oraz 1GB pamięci GDDR5. Pozwala to na utrzymanie korzystnego dla użytkowników współczynnika stosunku ceny do wydajności.

Podkręcona wersja TOP

Karty w wersji TOP posiadają specjalnie dobrane procesory graficzne, które poddano agresywnym testom i przetaktowano fabrycznie do 1033MHz (o 105MHz powyżej taktowania referencyjnego). Wersja OC taktowana jest zegarem 954MHz (o 26MHz więcej niż karta referencyjna).

fot. mat. prasowe

PR ASUS GeForce GTX 650 Ti DirectCU II Graphics Card TOP Edition

Kartę wyposażono w rdzeń graficzny Kepler GK106 (28 nm, 576 rdzeni CUDA) oraz 1GB pamięci GDDR5


O 20 proc. niższa temperatura i trzykrotnie cichsza praca

Autorski system ASUS DirectCU II, stosowany wyłącznie w najszybszych kartach, zapewnia o 20 proc. niższą temperaturę pracy od modeli referencyjnych. Poprawia to stabilność działania karty oraz tolerancję na przetaktowywanie urządzenia. Rozwiązanie to również decyduje o trzykrotnie cichszej pracy i dzięki temu podnosi komfort użytkowania sprzętu np. podczas grania lub korzystania z multimediów. DirectCU II opiera się na miedzianych przewodach cieplnych stykających się bezpośrednio z procesorem graficznym, zwiększonej powierzchni rozpraszającej ciepło wykonanej z materiałów sprawnie przewodzących ciepło oraz dwóch cicho pracujących wentylatorach. To właśnie one są wyróżnikiem karty ASUS z serii GeForce® GTX 650 Ti DirectCU II na tle konkurencji.

Funkcje zwiększające wydajność, niezawodność i żywotność

Podobnie jak w innych modelach opartych na rdzeniu graficznym Kepler, tak i w tym przypadku ASUS wyposażył swoje produkty w ekskluzywne komponenty. Rdzeń GTX 650 Ti oferuje użytkownikom bardzo szeroki margines podkręcania. Dodanie do karty cyfrowej regulacji zasilania DIGI+ VRM umożliwia dokonywanie precyzyjnych zmian podczas tego procesu i pozwala w pełni wykorzystać potencjał sprzętu. W nowych kartach zastosowano także komponenty Super Alloy Power – wytrzymałe kondensatory, dławiki eliminujące hałas oraz tranzystory, które bez problemu radzą sobie z dużymi obciążeniami. Rozwiązania te redukują szumy zasilania o 30 proc., co przekłada się na stabilność pracy sprzętu. Zwiększona wytrzymałość komponentów pozwala na 2,5-krotne podniesienie żywotności karty w porównaniu z konstrukcjami referencyjnymi.

fot. mat. prasowe

Karty graficzne ASUS GeForce GTX 650 Ti DirectCU II TOP i OC

Karty graficzne ASUS GeForce GTX 650 Ti DirectCU II TOP i OC - specyfikacja


Intuicyjne podkręcanie z GPU Tweak

Doceniany przez użytkowników interfejs GPU Tweak ułatwia maksymalne wykorzystanie potencjału karty GeForce® GTX 650 Ti DirectCU II i stanowi doskonałe uzupełnienie pakietu. Pozwala na łatwą regulację taktowania rdzeni, prędkości wentylatorów i napięcia, dzięki czemu każdy jest w stanie bez problemu dostosować wydajność karty do własnych potrzeb i specyfikacji systemu. Wszystkie funkcje GPU Tweak są dostępne z poziomu pojedynczego interfejsu użytkownika.

Zwiększony multitasking na czterech ekranach

Nowe karty zostały zoptymalizowane do obsługi technologii NVIDIA® 3D Surround™. Dzięki portom HDMI 1.4a, D-sub i DVI obsługują jednocześnie nawet cztery monitory. Dla użytkowników oznacza to, że mogą cieszyć się panoramicznym widokiem na trzech monitorach, a czwartego używać do obsługi GPU Tweak i innych funkcji. Większy format docenią m.in. graficy, ponieważ zwiększa on produktywność podczas korzystania z oprogramowania do obróbki grafiki oraz pozwala na jednoczesne uruchomienie większej liczby aplikacji.

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Monitor BenQ GW2750HM

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: