eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościMedia › Najpopularniejsze dyscypliny sportowe VII 2012

Najpopularniejsze dyscypliny sportowe VII 2012

2012-08-16 11:58

Najpopularniejsze dyscypliny sportowe VII 2012

TOP 15 najpopularniejszych dyscyplin w lipcu © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (5)

Siatkarska Liga Światowa, pojedynek Agnieszki Radwańskiej z Sereną Williams w finale Wimbledonu, Tour de Pologne i Igrzyska Olimpijskie w Londynie – lipiec był miesiącem sportowych wrażeń na najwyższym poziomie. Piłka nożna mimo wszystko nadal jest sportem narodowym, ale pierwszy raz konkurencja tak wyraźnie depcze jej po piętach. Igrzyska pozwoliły kilku dyscyplinom wyjść z cienia, wywołały też na pierwszą linię kilku dotąd mało medialnych sportowców. Instytut Monitorowania Mediów przedstawia sportowy ranking lipca.

fot. mat. prasowe

TOP 15 najpopularniejszych dyscyplin w lipcu

W lipcu na pierwszym miejscu najczęściej komentowanych w internecie dyscyplin sportowych tradycyjnie znalazła się piłka nożna – prawie 41 tys. publikacji

W lipcu na pierwszym miejscu najczęściej komentowanych w internecie dyscyplin sportowych tradycyjnie znalazła się piłka nożna – prawie 41 tys. publikacji. Dalej, w porównaniu z czerwcem, same zmiany: siatkówka wyprzedziła pływanie, a kolarstwo – tenis. Judo i szachy znalazły się poza rankingiem. Kajakarstwo i wioślarstwo pojawiły się po raz pierwszy w zestawieniu.

Londyn sportowym numerem 1

Igrzyska w Londynie okazały się najpopularniejszym wydarzeniem sportowym lipca, co nie jest szczególnym zaskoczeniem. Informacje, komentarze, wzmianki na blogach i forach dotyczące tej imprezy pojawiły się ponad 29 tys. razy w ciągu miesiąca. Drugą najczęściej komentowaną imprezą było Tour de Pologne z wynikiem 13,3 tys. publikacji. Trzecie miejsce należy do siatkarskiej Ligi Światowej, czwarte zaś do pojedynku Agnieszki Radwańskiej z Sereną Williams.

fot. mat. prasowe

Najpopularniejsze wydarzenia sportowe w lipcu

Igrzyska w Londynie okazały się najpopularniejszym wydarzeniem sportowym lipca, co nie jest szczególnym zaskoczeniem


Nasi na Igrzyskach

Z analizy lipcowych publikacji internetowych wynika, że reprezentanci Polski byli ulubieńcami internautów – nawet najmniej znani sportowcy doczekali się co najmniej kilkudziesięciu wzmianek, chociażby w związku z samym faktem zakwalifikowania się na Igrzyska. Najczęściej komentowana była Agnieszka Radwańska – po Wimbledonie największa nadzieja reprezentacji. W wypowiedziach internautów pojawiła się prawie 10 tys. razy. Drugie i trzecie miejsce przypadły siatkarzom - Bartoszowi Kurkowi i Zbigniewowi Bartmanowi. Każdy z zawodników pojawiło się w ok. 2,5 tys. publikacji. Na czwartej pozycji pojawiła się druga z sióstr Radwańskich – Urszula, która pojawiła się w 2,4 tys. publikacji w internecie.

fot. mat. prasowe

Polacy w Londynie

Najczęściej komentowana była Agnieszka Radwańska – po Wimbledonie największa nadzieja reprezentacji


Lewandowski ciągle popularny

Choć o Euro 2012 pisano w lipcu już tylko w ramach podsumowań, hymnów pochwalnych lub szukania winnych, o piłkarzach wciąż warto rozmawiać. Robert Lewandowski, najczęściej wspominany przez internautów sportowiec w maju i czerwcu, koszulkę lidera przekazał Agnieszce Radwańskiej, jednak nie spadł daleko: zajmuje mocną drugą pozycję. Na trzecim miejscu rankingu, zbudowanego z oparciu o plebiscyt na sportowca roku 2011, pojawiła się Maja Włoszczowska.

fot. mat. prasowe

Ranking medialności

Robert Lewandowski, najczęściej wspominany przez internautów sportowiec w maju i czerwcu, koszulkę lidera przekazał Agnieszce Radwańskiej


T-Mobile wrócił na prowadzenie - ekspozycja sponsoringu sportowego

Euro 2012 na chwile zepchnęło w cień piłkarską T-Mobile Ekstraklasę, jednak już w lipcu wróciła ona na prowadzenie w rankingu sportowych sponsorów – 4,2 tys. publikacji w internecie. Na drugim miejscu znalazła się PlusLiga siatkówki, na trzecim zaś Enea Ekstraklasa żużlowa.

fot. mat. prasowe

Sponsoring sportowy w lipcu

Euro 2012 na chwile zepchnęło w cień piłkarską T-Mobile Ekstraklasę, jednak już w lipcu wróciła ona na prowadzenie w rankingu sportowych sponsorów


Informacje o badaniu
Analizę wykonano na podstawie ponad 217 692 materiałów internetowych dostarczonych przez Instytut Monitorowania Mediów, w których pojawiły się nazwy dyscyplin sportowych/nazwiska sportowców. Raport obejmuje materiały od 1 do 31 lipca 2012 r. Opracowanie odnosi się do raportów z maja i czerwca 2012 roku.

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: