eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaInwestycje › Galeria Solna w Inowrocławiu

Galeria Solna w Inowrocławiu

2012-05-25 12:49

Galeria Solna w Inowrocławiu

Wizualizacja inwestycji © fot. mat. prasowe

W połowie maja inwestor Galerii Solnej w Inowrocławiu - spółka ACE 1, stworzona przez Acteeum Central Europe i Librę Project - otrzymał ostateczne pozwolenie na budowę. Planowane rozpoczęcie prac budowlanych na terenie inwestycji nastąpi w czerwcu. Obecnie trwają prace archeologiczne poprzedzające budowę. Galeria zostanie otwarta w pierwszej połowie 2013 roku.
– Uzyskanie ostatecznego pozwolenia na budowę jest kamieniem milowym każdej inwestycji – mówi przedstawiciel inwestora Tomasz Szewczyk – Daje ono wyraźny sygnał najemcom, że projekt jest realizowany zgodnie z planem i ma pełną legitymizację ze strony władz miasta. Od tego momentu możemy mówić o konkretach co do terminu rozpoczęcia budowy i realizacji projektu.

Pod koniec kwietnia podpisana została także umowa kredytowa z bankiem Pekao SA na finansowanie inwestycji. Jak podkreślają przedstawiciele instytucji finansowych, obecnie duże znaczenie, przy podejmowaniu tego typu decyzji, przykłada się do wiarygodności projektu i inwestorów.

– Coraz częściej słyszy się o zaostrzaniu przez banki warunków udzielania kredytów – mówi Grzegorz Pękalski, prezes spółki Libra Project. – Pozyskanie finansowania dla tego typu inwestycji świadczy więc o tym, że jest to dobrze przygotowany i zaplanowany projekt.

Galeria Solna powstanie w najbardziej zurbanizowanej części Inowrocławia i będzie pierwszym wielkopowierzchniowym obiektem handlowym w mieście. Całkowita powierzchnia najmu galerii wyniesie ponad 31 tys. mkw. Głównym operatorem spożywczym obiektu będzie hipermarket Tesco, który zajmie około 6 tys. mkw. W ofercie centrum znajdzie się ponad 100 sklepów i punktów usługowych oraz market budowlany Nomi, o powierzchni 7 tys. mkw. Dogodny dostęp do centrum ma zapewnić nowo budowana dwupasmowa ulica Wojska Polskiego. Klienci Galerii Solnej będą mieli do dyspozycji 1000 miejsc parkingowych.

fot. mat. prasowe

Wizualizacja inwestycji

Galeria Solna powstanie w najbardziej zurbanizowanej części Inowrocławia


Inwestorem Galerii Solnej są firmy: ACTEEUM Central Europe Sp. z o.o. należąca do Acteeum Group oraz spółka Libra Project, której większościowym udziałowcem jest Dariusz Miłek – prezes spółki NG2 SA. W chwili obecnej, pierwsza z firm prowadzi również proces rozbudowy dwóch centrów handlowych z portfolio CBRE Global Investors: Sarni Stok w Bielsku-Białej i Ogrody w Elblągu, gdzie odpowiada także za komercjalizację. 16 maja nastąpiło otwarcie inwestycji Dariusza Miłka – Galerii Korona Kielce.

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Galeria handlowa Karuzela Turek

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

REKLAMA

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo:

Ok, rozumiem Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.