eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Jakie świadczenia pozapłacowe kuszą pracowników?

Jakie świadczenia pozapłacowe kuszą pracowników?

2012-04-02 00:04

Jakie świadczenia pozapłacowe kuszą pracowników?

Najważniejsze świadczenia pozapłacowe © fot. mat. prasowe

Dodatki pozapłacowe, często wymieniane w ofercie pracy, działają na korzyść wizerunku firmy jako pracodawcy i dodatkowo przyciągają uwagę kandydatów. Portal Pracuj.pl sprawdził na czym, poza zasadniczym wynagrodzeniem, zależy poszukującym pracy.
Okazuje się, że polskim specjalistom i menadżerom zależy przede wszystkim na podnoszeniu swoich kwalifikacji i zdrowiu członków najbliższej rodziny. Choć pracodawcy oferują coraz bardziej różnorodne świadczenia pozapłacowe, to właśnie możliwość uczestniczenia w bezpłatnych szkoleniach zawodowych oraz pakiety w prywatnej służbie zdrowia dla członków rodziny miały najwięcej wskazań w ogólnopolskim badaniu pracowników Kandydat 2011, przeprowadzonym przez portal Pracuj.pl. Szkolenia branżowe i zawodowe wskazała ponad połowa respondentów, zaś pakiet medyczny dla bliskich – co trzeci z nich. Co ciekawe, indywidualny pakiet medyczny znalazł się tuż za podium - wybierany był przez co czwartego odpowiadającego. Na trzecim miejscu ankietowani wymienili natomiast chęć dysponowania służbowym samochodem (27%).

fot. mat. prasowe

Najważniejsze świadczenia pozapłacowe

Bezpłatne szkolenia najpopularniejszym świadczeniem pozapłacowym


Coraz częściej cenimy też możliwość pracowania z domu – już co piąty respondent biorący udział w badaniu portalu Pracuj.pl uznał to za ważne dla siebie. Niewiele więcej osób (23%) chętnie uczestniczy w miejscach pracy w bezpłatnych szkoleniach językowych.

Niektórzy pracodawcy kuszą dodatkami pozapłacowymi już w ofercie – na portalu Pracuj.pl na hasło „pakiet socjalny” pojawia się ponad 2 tysiące wyników. Nie znaczy to jednak, że pozostali ich nie oferują, po prostu ich strategią może być przedstawienie kandydatowi dodatkowych świadczeń na późniejszym etapie rekrutacji.

Wymienione w badaniu „Kandydat 2011” dodatki to te najbardziej rozpowszechnione. Zdarza się, że pracodawcy proponują swoim pracownikom inne świadczenia, na przykład rzeczy, które produkuje ich firma. Jedna z firm produkująca soczewki, która na Pracuj.pl poszukiwała specjalisty, w ogłoszeniu napisała, że każdemu pracownikowi raz w roku przysługuje para najlepszych soczewek. Jak podaje serwis hrnews.pl, niektórzy pracodawcy idą dalej i zamiast troszczyć się o wzrok pracownika, chcą mu zapewnić spokojne życie pozagrobowe wykupując swoim podwładnym miejsca na cmentarzu lub oferując rodzinie pracownika bon pogrzebowy. To jednak, póki co, przykłady z państw zachodnich, takich jak Włochy i Japonia.

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

REKLAMA

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo:

Ok, rozumiem Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.