eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Jakość obsługi klienta najlepsza w Szczecinie

Jakość obsługi klienta najlepsza w Szczecinie

2012-03-28 09:47

Jakość obsługi klienta najlepsza w Szczecinie

Wskażnik jakości obsługi - miasta i województwa (2011) © fot. mat. prasowe

Szczecin ma najwięcej zadowolonych klientów, a zupełnie odwrotnie jest w stolicy, która zajęła ostatnie miejsce w rankingu miast wg poziomu jakości obsługi. Branże, które są najlepiej oceniane w dziesięciu największych miastach przedstawia raport Programu Jakość Obsługi.
Program Jakość Obsługi podsumował wyniki ogólnopolskiego badania satysfakcji konsumentów w 2011 roku. Opinie i oceny klientów pokazują, w których największych miastach można liczyć na dobrą i fachową obsługę, a w których wręcz przeciwnie. Klienci oceniali m.in. ofertę, cenę, kompetencje i zachowanie personelu, organizację i czas obsługi tysięcy firm i instytucji.

Szczecin na fali, Warszawa na dnie

Okazuje się, że najlepiej z klientami radzą sobie szczecińskie firmy. To w tym mieście jest najwyższy 58% poziom satysfakcji klientów. Nieco mniej tych pozytywnych ocen jest w Poznaniu. Poziom 50% satysfakcji klientów przekroczył jeszcze tylko Kraków. Potem jest już coraz gorzej, a na samym dole rankingu znalazła się Warszawa, z marnym wynikiem 40%.

Najgorzej jest w centralnej Polsce, a najlepiej na Opolszczyźnie, w woj. zachodniopomorskim, w Wielkopolsce, na Dolnym Śląsku i w woj. podkarpackim.

fot. mat. prasowe

Wskażnik jakości obsługi - miasta i województwa (2011)

Jakość obsługi najlepsza w Szczecinie, Poznaniu i Krakowie


Gdzie najlepiej chorować, a gdzie ubezpieczyć samochód?

Na podstawie ocen klientów wyłoniono także najlepsze branże w największych polskich miastach. Dominują te związane ze zdrowiem, urodą i aktywnym trybem życia. Aż w ośmiu z dziesięciu największych miast, wśród najwyżej ocenianych branż znalazła się uroda, salony, perfumerie, a w pięciu – zdrowie i medycyna oraz rozrywka, kultura, hobby.

Zatem jeśli myślimy o dobrej opiece medycznej, to wg konsumentów powinniśmy pojechać do Gdańska, Poznania albo na wschód – do Lublina. Wysoką jakość obsługi w firmach dbających o naszą urodę znajdziemy w stolicy, Krakowie lub w Katowicach. Mieszkańcy Bydgoszczy są najbardziej zadowoleni z usług finansowych i ubezpieczeniowych. Najlepsza edukacja, szkoły i kursy są we Wrocławiu, za to rozrywkę na wysokim poziomie (obsługi) mamy w Łodzi a dobre warunki do uprawiania sportu - w Szczecinie.

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

REKLAMA

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo:

Ok, rozumiem Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.