eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Ranking centrów handlowych

Ranking centrów handlowych

2011-12-16 13:39

Ranking centrów handlowych

Najczęściej wybierane centra handlowe © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (3)

To ostatnie chwile na świąteczne zakupy. W jakich centrach handlowych najlepiej kupić prezenty i wszystko, co niezbędne na święta? Na podstawie wyników badania Programu Jakość Obsługi powstał ranking najczęściej wybieranych galerii handlowych w 10 największych miastach.

fot. mat. prasowe

Najczęściej wybierane centra handlowe

Najczęściej wybierane centra handlowe

Na przełomie listopada i grudnia Program Jakość Obsługi zbadał świąteczne preferencje zakupowe Polaków. Ankietę wypełniło 6800 konsumentów z całej Polski.

Ranking najczęściej wybieranych centrów handlowych

Konsumenci wybrali centra handlowe, w których planują zrobić świąteczne zakupy i kupić prezenty. Mogli wskazać kilka galerii zlokalizowanych w swoim mieście.

W stolicy 39% konsumentów zrobi zakupy w Złotych Tarasach, niewiele mniej (37%) wybierze centrum handlowe Arkadia. W Krakowie najczęściej wybieraną galerią jest Bonarka City Center. W Katowicach bezkonkurencyjna okazała się galeria Silesia City Center, którą wybrało aż 91% klientów. W Poznaniu na pierwszym miejscu ex aequo znalazły się Stary Browar i Galeria Malta a w stolicy Dolnego Śląska zwyciężyła Magnolia Park (53% ankietowanych). W Gdańsku 66% badanych zrobi zakupy w Galerii Bałtyckiej, a w Szczecinie pierwsze miejsce zajęło Centrum Galaxy. W kolejnych miastach pierwsze miejsca zajęły: Manufaktura w Łodzi, Focus Mall w Bydgoszczy i Lublin Plaza w Lublinie.

Aż 7 na 10 galerii (w Bydgoszczy, Gdańsku, Katowicach, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie i Wrocławiu), które zajęły pierwsze miejsca w rankingu, są także liderami w badaniu jakości obsługi centrów handlowych, przeprowadzonym latem 2011 przez Program Jakość Obsługi.

fot. mat. prasowe

Najczęściej wybierane centra handlowe

Najczęściej wybierane centra handlowe


Centra handlowe bezkonkurencyjne

Jakie produkty kupujemy w centrach handlowych, a jakie poza nimi? Program Jakość Obsługi zapytał polskich konsumentów także o to, gdzie najczęściej robią świąteczne zakupy – w sklepach w centrach handlowych, w sklepach poza nimi czy w Internecie. Swoje typy wskazywali w dziewięciu najpopularniejszych kategoriach produktów.

fot. mat. prasowe

W jakich sklepach najczęściej robisz zakupy?

W jakich sklepach najczęściej robisz zakupy?


Większość wybiera sklepy w centrach handlowych i to tam woli kupować odzież (aż 65% konsumentów), kosmetyki, perfumy i multimedia. Najmniej kupujemy w nich książek i sprzętu komputerowego. W sklepach poza centrami handlowymi najchętniej zaopatrujemy się w biżuterię, sprzęt komputerowy i sprzęt sportowy, za to niewielu kupuje w nich multimedia. Natomiast w sklepach internetowych wybieramy przede wszystkim książki i multimedia a rzadko odzież, biżuterię czy kosmetyki i perfumy.

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

REKLAMA

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo:

Ok, rozumiem Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.