eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Praca w branży PR XI 2011

Praca w branży PR XI 2011

2011-12-16 13:51

Praca w branży PR XI 2011

Liczba ofert pray dla PR-owców - porównanie © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (7)

PRoto.pl odnotowało w listopadzie o 22 proc. mniej ofert pracy dla PR-owców niż w październiku. To już drugi miesiąc z rzędu, gdy najczęściej poszukiwanymi PR-owcami są specjaliści. Pojawiło się także mniej ofert dla dyrektorów i managerów.

Przeczytaj także: Praca w branży PR X 2011

W listopadzie opublikowaliśmy 138 ogłoszeń. Dla porównania, średnia miesięczna liczba ogłoszeń w 2011 roku wyniosła 160. Kto miał największą szansę na zatrudnienie? Nie powinni narzekać specjaliści. To już drugi miesiąc, gdy najwięcej ogłoszeń dotyczy właśnie tego typu stanowisk. W listopadzie do specjalistów skierowane było co trzecie ogłoszenie (łącznie 45). Na przeciwnym biegunie znaleźli się konsultanci i asystenci – w listopadzie poszukiwano ich tylko 27 razy (19 proc. wszystkich ofert).

fot. mat. prasowe

Liczba ofert pray dla PR-owców - porównanie

Liczba ofert pray dla PR-owców - porównanie


W porównaniu z październikiem w analizowanym miesiącu było mniej ofert dla managerów i dyrektorów. W październiku mogli oni wybierać spośród 38 ogłoszeń (21 proc. wszystkich ofert). W listopadzie na managerów i dyrektorów czekały jedynie 33 ogłoszenia. Z drugiej strony ogólny trend spadkowy nie przełożył się na rekrutację kadry kierowniczej. Choć ogłoszeń było mniej to do potencjalnych szefów skierowane było co czwarte ogłoszenie opublikowane w listopadzie. Co ciekawe – po raz pierwszy w tym roku najczęściej poszukiwali ich pośrednicy. Dokładnie tyle samo ofert, co na managerów i dyrektorów, czekało na praktykantów i stażystów.

fot. mat. prasowe

Kto kogo szuka profil stanowiska a instytucja zamieszczająca ogłoszenie

Kto kogo szuka profil stanowiska a instytucja zamieszczająca ogłoszenie


W listopadzie zwiększyła się liczba województw, z których pochodziły ogłoszenia. W raporcie „zadebiutowały” województwa ze wschodu Polski – warmińsko-mazurskie, podlaskie i podkarpackie. W porównaniu z październikiem zabrakło jednak ofert z województwa kujawsko-pomorskiego. Tradycyjnie najwięcej ofert pochodziło z Mazowsza, zwłaszcza z Warszawy, a także z województw: dolnośląskiego, małopolskiego i wielkopolskiego. Na infografice uwzględniono 135 ogłoszeń. Dwa dotyczyły pracy w więcej niż jednym województwie, a jedno – pracy w Berlinie.

fot. mat. prasowe

Miejsce oferowanej pracy - Wojewódźtwo

Miejsce oferowanej pracy - Wojewódźtwo


Przeczytaj także: Praca w branży PR 2013 Praca w branży PR 2013

 

1 2

następna

oprac. : Katarzyna Sikorska / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: