eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Jakie sklepy na świąteczne zakupy?

Jakie sklepy na świąteczne zakupy?

2011-12-14 13:53

Jakie sklepy na świąteczne zakupy?

10 najczęściej wybieranych sieci sklepów na świateczne zakupy spożywcze © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Program Jakość Obsługi przeprowadził badanie, w którym zapytał 6800 konsumentów z całej Polski, w jakich sklepach zamierzają zrobić świąteczne zakupy. Jak pokazały wyniki ankiety większość z nas nie zostawia świątecznych zakupów na ostatnią chwilę, a najczęściej wybieranymi sklepami są Biedronka, Media Markt, Sephora i Rossmann.
Zakupy dobrze zaplanowane

Aż 3/4 ankietowanych nie zostawia świątecznych zakupów na ostatnią chwilę, dlatego planuje je dużo wcześniej i robi z wyprzedzeniem. Dotyczy to przede wszystkim grupy osób powyżej 50 roku życia i kobiet, które z reguły są bardziej zaangażowane w świąteczne przygotowania. Program Jakość Obsługi zapytał konsumentów o to, jakie sieci sklepów wybiorą na świąteczne zakupy spożywcze, gdzie kupią sprzęt RTV AGD, komputery oraz kosmetyki i perfumy. Każdy respondent mógł wskazać dowolną liczbę sklepów, w której planuje takie zakupy.

fot. mat. prasowe

10 najczęściej wybieranych sieci sklepów na świateczne zakupy spożywcze

10 najczęściej wybieranych sieci sklepów na świateczne zakupy spożywcze


Zakupy spożywcze w Biedronce

Zdecydowana większość badanych wskazała sieci sklepów Biedronka jako tę, w której planuje zrobić świąteczne zakupy spożywcze. Dotyczy to zarówno konsumentów w mniejszych miejscowościach, jak i w średnich i największych miastach. Aż 73% ankietowanych z miejscowości do 50 tys. mieszkańców oraz ponad połowa tych z największych miast zrobi tam zakupy. Na drugim miejscu znalazły się hipermarkety Tesco. 46% konsumentów z mniejszych miejscowości woli pojechać tam gdzie znajduje się ten sklep, by w nich kupić produkty spożywcze. Trzecie miejsce zajęły sklepy Lidl, najchętniej wybierane przez ankietowanych z miast średniej wielkości.

fot. mat. prasowe

10 najczęściej wybieranych sieci sklepów na świateczne zakupy AGD/RTV, komputery

10 najczęściej wybieranych sieci sklepów na świateczne zakupy AGD/RTV, komputeryGdzie po perfumy i kosmetyki?

Najczęściej wybieraną drogerią na świąteczne zakupy kosmetyczne jest sieć Rossmann, a po niej Drogerie Natura. Natomiast spośród perfumerii najchętniej odwiedzimy sklepy Sephora. Wysoko w rankingu znalazły się hipermarkety (Tesco, Real, Carrefour i Auchan), w których ankietowani także mają zamiar kupić produkty kosmetyczne.

Sprzęt kupimy w Media Markt

Najwięcej ankietowanych planuje świąteczny zakup sprzętu RTV AGD i komputerowego w sklepach sieci Media Markt. Na kolejnych miejscach w rankingu znalazły się: RTV Euro AGD oraz Media Expert. Te trzy sieci zdecydowanie wyprzedziły pozostałe.

Salony Media Markt wybrało aż 44% badanych z najmniejszych miejscowości, co oznacza, że pojadą do większego miasta, w których zlokalizowane są te sklepy. Dwukrotnie więcej klientów z największych miast wybrało sieć Saturn (zajmującą czwarte miejsce w rankingu) niż trzecią w rankingu sieć Media Expert. Wśród najczęściej wybieranych sklepów na zakupy AGD RTV i komputery znalazły się też hipermarkety Tesco.

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

REKLAMA

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo:

Ok, rozumiem Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.