eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTelekomunikacja › Ferryt niweluje promieniowanie

Ferryt niweluje promieniowanie

2005-01-31 00:02

Szkodliwe promieniowanie emitowane przez telefon komórkowy może zostać wyeliminowane dzięki zastosowaniu małego magnesu. Ferrytowe kulki montowane na kablach zestawów słuchawkowych efektywnie chronią zdrowie użytkowników - twierdzi brytyjski naukowiec.
Choć badania wykazują, że korzystanie z zestawów słuchawkowych znacząco obniża kontakt ze szkodliwym promieniowaniem, to jednak z medycznego punktu widzenia rozwiązanie to wciąż jest dalekie od doskonałości. Promieniowanie "podróżuje" bowiem po zewnętrznej stronie kabli i zostaje zaabsorbowane przez głowę użytkownika zestawu.

Rozwiązanie tego problemu zaproponował prof. Lawrie Challis, szef brytyjskiego programu badawczego związanego z oddziaływaniem telefonów komórkowych na ludzki organizm. Według prof. Challisa wystarczy zastosować ferrytowe kulki, jakie umieszczane są do zmniejszenia interferencji m.in. w komputerowych kablach połączeniowych. Umieszczony na kablu paciorek o średnicy poniżej 1 cm skutecznie absorbuje promieniowanie i nie pozwala mu dotrzeć do głowy użytkownika. Prof. Challis wezwał producentów do przyjęcia ferrytowych kulek jako standardu. Koszt ich produkcji jest minimalny, a tam, gdzie w grę wchodzi zdrowie użytkowników, ostrożności nigdy zbyt wiele.

oprac. : 4Press

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Automatyczna błękitna linia

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: